Неділя, 3 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » «Козацька героїка у просторі і часі»: у Славуті освітяни, історики та громадськість зібралися на конференції

«Козацька героїка у просторі і часі»: у Славуті освітяни, історики та громадськість зібралися на конференції

«Козацька героїка у просторі і часі»: у Славуті освітяни, історики та громадськість зібралися на конференції

Напередодні у Славутській громаді відбулася міжрегіональна народознавча конференція «Козацька героїка у просторі і часі» та науково-практичний семінар «Козацька символіка як атрибут патріотизму».

– У заходах взяли участь представники громадськості Харківщини, працівники управління освіти, виконавчого комітету Славутської міської ради, фахівці Центру професійного розвитку педагогічних працівників, освітяни, здобувачі освіти, джури та молоді козаки куренів закладів загальної середньої освіти, члени молодіжної ради, – розповідають у Славутській міській раді.

Головною доповідачкою стала Світлана Стефанюк, громадська діячка, авторка науково-методичних посібників, наукових публікацій з етнопсихології, етнографії, етики, українознавства, правознавства, народознавства, краєзнавства, сценографії, релігієзнавства, здорового способу життя козаків.

– В історії України особливе місце належить козацтву, на прикладі буття якого виховувалося почуття національної самоповаги кількох поколінь українців. Воно було рушійною силою визвольних змагань, оборони від зовнішніх ворогів, розбудови держави, культурного прогресу українського народу, – наголосила пані Світлана.

Міський голова Василь Сидор нагадав, що «козацтво» існує в кожній людині прагненням до вільного та незалежного життя, а також акцентував на тому, що знати своє коріння, історію та традиції надзвичайно важливо прийдешнім поколінням, тому що саме молоді будувати майбутнє України.

Під час заходів відбулася дискусія, окреслено напрямки подальшої роботи.

– За підсумками, найактивніших учнів було нагороджено грамотами, а саме: Твердоступа Павла (НВК, 10 клас), Ковальчука Максима (НВК, 9 клас), Білецьку Анастасію (НВК «СЗОШ, ліцей «Успіх», 8 клас), Василенкову Варвару (ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, 11 клас) та Красномовця Олександра (НВК, 11 клас), – додають у міськраді.

Усі бажаючі мали змогу оглянути виставку, присвячену темі козацтва, яка була підготовлена радником міського голови Романом Бачинським, ЗОШ І – ІІІ ст. №1, гімназіями №4, №7 та ДНЗ №2 «Подоляночка».

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.