Четвер, 28 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » Кожен із нас має підсилювати свій фронт: полончанка Альона Данілова про те, як стала комбатом “Жіночого батальйону”

Кожен із нас має підсилювати свій фронт: полончанка Альона Данілова про те, як стала комбатом “Жіночого батальйону”

Кожен із нас має підсилювати свій фронт: полончанка Альона Данілова про те, як стала комбатом “Жіночого батальйону”

Коли у нашу країну прийшла війна, кожен із нас має підсилювати свій фронт, – каже Альона Данілова. До 24 лютого вона творила мистецтво та працювала у сфері комунікацій, опісля стала волонтеркою та з командою дівчат закривають потребу наших військових в амуніції. Як довелось створити та очолити “Жіночий батальйон”, які напрями охоплюють та чим можна допомогти бійчиням волонтерського фронту – читайте в інтерв’ю.

Життя “до” та “після”

Під час АТО чоловік Альони отримав поранення. Зараз він знову воює за Україну

Під час повномасштабного вторгнення росії, Альона була в Києві, де вони мешкають із чоловіком. Він – ветеран АТО, знову взяв до рук зброю та став на захист країни. Вона ж лишалась у місті доти, доки це було можливо. Паралельно дівчина створювала контент на підтримку наших воїнів та їх родин, волонтерила.

Усі чоловіки в її родині нині захищають країну: вітчим, який був 9 місяців у російському полоні, чоловік, який, воюючи із 2014 року, у 2018 отримав важкі поранення, та 18-річний молодший брат.

Тема війни для мене – особиста і болюча історія, – каже Альона. – Мої вітчим та чоловік – ветерани, знову воюють, мій брат також військовий. У мене було відчуття, що того, що я роблю, замало і потребую робити ще більше. Так, в один момент з’явився задум організації дівчат, які можуть допомагати нашим військовим.

“Жіночий батальйон”

Альона пригадує, коли писала допис в інстаграмі про збір небайдужих дівчат, не очікувала такої активності та географії поширення “батальйону”.

Я гадала, що до мене долучаться мої подруги та знайомі – плюс-мінус декілька десятків людей. Але нині кількість наших волонтерок – сотні дівчат з усіх куточків України та закордону. “Жіночий батальйон” – це згуртоване ком’юніті, яке спільно працює на підтримку наших військових, – розповідає Альона.

Серед бійчинь волонтерського фронту є журналістки, вокалістки, режисерки, військові, спортсменки тощо. Всіх їх об’єднала війна.

– Команда, – каже Альона, – поділена на осередки: дівчата, що займаються маркетингом та комунікацією з медіаспільнотою; ті волонтерки, що шукають та контактують із донорами; ті, що тримають контакт із військовими чи військовими частинами.

Дівчата “батальйону” закривають суто потребу в амуніції. Уже придбали лопати, рації, мобільні ноші, дрон, 50 бронежилетів. Їх відшивають, але для виготовлення купують тканину та забезпечують спеціальними пластинами. Якість екіпіровки дівчата перевіряють особисто.

Об’єднані війною

Для того, аби отримати необхідну амуніцію, військові надають офіційний лист-запит. За ним уже дівчата з “Жіночого батальйону” починають роботу у тому чи іншому напрямку. Список потреб оприлюднений на офіційному сайті “батальйону”. Там же – реквізити, за якими можна підтримати ініціативу гривнею.

– Паралельно збору коштів, – розповідає Альона, – ми намагаємось надати війні росії в Україні максимального розголосу та не дати міжнародній спільноті ігнорувати того факту, що у нашій країні відбувається геноцид. Наприклад, днями у США має відбутись благодійний обід, де буде виставка дитячих малюнків з України та транслюватимуть відеозвернення від нашої української спільноти.

Наразі “Жіночий батальйон” – волонтерський рух. Нині тривають реєстраційні дії щодо юридичного оформлення їх, як громадської організації. Так дівчата зможуть розширити свою роботу за кордоном.

До “батальйону” можна долучитись у будь-який спосіб: чи то фінансова підтримка, чи волонтерство, чи, навіть, репост у соцмережі. Всіляка допомога – важлива.

Ми максимально відкриті до нових людей та підтримки, – додає Альона.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.