П’ятниця, 5 Серпня
Shadow
Головна » Актуально » » Краща практика місцевого самоврядування: громада з Хмельниччини отримала вищу відзнаку Ради Європи

Краща практика місцевого самоврядування: громада з Хмельниччини отримала вищу відзнаку Ради Європи

Краща практика місцевого самоврядування: громада з Хмельниччини отримала вищу відзнаку Ради Європи

Дунаєвецька громада міської ради Хмельницької області, а саме 43 родини, які є учасниками кооперативу «Ягідний рай», визнані кращими у 2021 році в Україні в рамках конкурсу «Краща практика місцевого самоврядування». Він проводиться Міністерством розвитку громад і територій в партнерстві із офісом Ради Європи. Про це повідомляє ХМ-ІНСАЙД.

Кооператив «Ягідний рай», який у 2019 році заснували місцеві мешканці Дунаєвецької громади, вирощує за сучасними технологіями малину, ожину та полуницю.

– «Ягідний рай» – це успішний приклад самозайнятості та згуртування сільського населення громади. Ця практика наприкінці минулого року відзначена найвищим дипломом І ступеня за темою «Згуртованість громади», яка надає ефективний управлінський рецепт протидії «вимиванню кадрів» з України, – зазначають в міській раді.

Члени кооперативу зазначають, що місцева влада надала в оренду 9 гектарів комунальної землі на 15 років за найменшою ставкою у 8%. На гроші банківського кредиту вони придбали грядкоутворювач і автомобіль. Із саджанцями, добривами, плівкою та агроволокном допомогли партнери з місцевого фермерського господарства. Перший врожай становив 3 421 кг, а врожай 2021-го – майже 10 т ягід.

За час існування на Хмельниччині «Ягідного раю» ніхто не вийшов із кооперативу і не поїхав з України. Малий бізнес за сприяння місцевої громади розвивається і має плани придбати холодильне обладнання, звести станцію для заморожування і подальшої переробки ягід, – коментує один з членів кооперативу.

Нагадаємо, що конкурс кращих практик проводиться в Україні вже 10 років поспіль. Тепер, за зразком українського, такий же конкурс започаткували й у Молдові, Вірменії та Туреччині. Про це повідомив Стен Ньорлов, голова Офісу Ради Європи в Україні, представник генерального секретаря Ради Європи з питань координації програм співробітництва Ради Європи.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.