Четвер, 8 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Лідери країн G7 провели онлайн-зустріч з Володимиром Зеленським

Лідери країн G7 провели онлайн-зустріч з Володимиром Зеленським

Лідери країн G7 провели онлайн-зустріч з Володимиром Зеленським

Лідери країн «Групи семи» після онлайн-зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським пообіцяли запровадити нафтове ембарго проти росії та збільшувати постачання сучасного і важкого озброєння в Україну. Також Зеленський наголосив, що Україна ставить собі за мету цілковите виведення російських військ і техніки з усієї території України в межах кордонів, визнаних світом.

Ми, лідери Групи семи (G7), спільно з Україною і рештою міжнародної спільноти відзначаємо завершення Другої світової війни в Європі і звільнення від фашизму і терору націонал-соціалізму, котрі принесли незмірні руйнування, невисловлювані жахіття і людські страждання. Ми вшановуємо пам’ять мільйонів полеглих жертв і виражаємо наше визнання, особливо тим, хто здійснив вирішальний внесок у поразку нацистського режиму, як серед західних союзників, так і Радянського Союзу, – заявили лідери G7 на сайті Білого дому.

На зустрічі говорили про те, що вчинки володимира путіна несуть ганьбу росії й тим історичним жертвам, які здійснив її народ. Цим вторгненням і своїми діями проти України з 2014 року, росія порушила міжнародний порядок, заснований на правилах, насамперед, Хартію ООН, котру було створено після Другої світової війни, аби врятувати прийдешні покоління від жаху війни.

Ми зберігаємо єдність в нашому переконанні, що президент путін не повинен перемогти в цій війні проти України. Це наш обов’язок перед пам’яттю усіх, хто боровся за свободу в ході Другої світової війни – продовжувати боротьбу сьогодні за народ України, людей у Європі й цілого світу, – додають лідери.

У заяві, яка розміщена на сайті Білого дому, йдеться також про покарання воєнних злочинців режиму путіна й самопроголошеного президента білорусі олександра лукашенка. Вперше на такому рівні всі лідери заявили, що самого путіна й лукашенка потрібно притягнути до юридичної відповідальності за злочини й агресію, відповідно до міжнародного права.

Усі лідери пообіцяли запровадити нафтове ембарго на російську нафту, поступово відмовляючись від поставок якомога швидше. Крім того, найближчим часом партнери України планують запровадити додаткові санкції проти російських ключових банків, пропагандистів та членів російської еліти, наближеної до кремля. Відповідно до заяви, росія повинна опинитися в цілковитій економічній ізоляції від світу, аби не мати шляхів фінансування своєї злочинної війни та масового вбивства беззбройного цивільного населення.

Будемо неухильно підтримувати владу й український народ у боротьбі проти російських окупантів. Також намагатимемося збільшувати обсяг і тип озброєння для оборони своєї території від загарбників, – запевнили Україну лідери G7.

Лідери країн “Групи семи” пообіцяли масштабний пакет фінансової допомоги в найближчі тижні, а також обіцяють допомагати у відбудові України після війни через “Фонд солідарності з Україною”, заснований в рамках нещодавніх консультацій з партнерами на конференції у Варшаві.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.