П’ятниця, 1 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Лікарі “Фенікс-Денту” розповіли як часто слід змінювати пломби

Лікарі “Фенікс-Денту” розповіли як часто слід змінювати пломби

Лікарі “Фенікс-Денту” розповіли як часто слід змінювати пломби

Зубна пломба, не залежно від її якості та фаху лікаря, що її ставив, – не вічна, а тому потребує заміни. Коли, як та за яких умов слід із цим питанням звернутися до дантиста, розповідають медики шепетівської клініки “Фенікс-Дент”.

Пломбування зубів, або ж естетичну реставрацію, виконують тоді, коли частина зуба була втрачена (переважно через карієс). Раніше у медицині використовували пломби з амальгами (металеві), чи ж цементні. Нині їм на зміну прийшли сучасніші та більш комфортні для пацієнта матеріали.

Види пломб та їх термін дії

Із розвитком технологій у сфері стоматології нині на ринку існує безліч видів матеріалів для виготовлення пломб. Вони різняться за вартістю, термінами виконання та технічними характеристиками. Найчастіше медики користуються композитними, пластмасовими, фотополімерними та склоіномірними пломбами.

Тип пломбування, оптимальний для вашої ситуації, вам підкаже лікар. З ним можна обговорити всі ризики та рекомендації, – пояснюють у «Фенікс-Дент». – У загальному, при якісній та правильній домашній та регулярній гігієні у стоматологічному кріслі, якісна пломба може послужити близько 5 років.

Коли слід звернутися до лікаря

Іноді, додають медики, трапляються ситуації, коли пломбу замінити слід раніше.

Обов’язково варто звернутись до лікаря у випадках, коли:

  • пломба розгерметизувалась, адже можуть з‘являтися мікротріщини, куди потраплятимуть мікроорганізми;
  • зуб болить зі старою пломбою – можливий розвиток вторинного карієсу під пломбою;
  • поверхня старої пломби дуже стерта і це призводить до зміни прикусу;
  • колір пломби змінився, це може свідчити про якийсь руйнівний процес у зубі;
  • пломба втрачає блиск і стає сильно шершавою, це може свідчити про наявність мікротріщин.

У кращому випадку, пояснюють медики, пломба може просто випасти. У гіршому – хвороба може “забрати” ваш зуб і, можливо, сусідні, а ще час та кошти на лікування.

Наслідків та ускладнень можна уникнути на ранніх термінах, – додають лікарі. – Якщо ви щопівроку проходите профілактичний огляд у стоматолога, то ситуація буде контрольованою, а посмішка – здоровою.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.