Четвер, 26 Січня
Shadow
Головна » Актуально » » Мандарини та дитячі зубки: стоматологи пояснюють, що слід знати батькам

Мандарини та дитячі зубки: стоматологи пояснюють, що слід знати батькам

Мандарини та дитячі зубки: стоматологи пояснюють, що слід знати батькам

Взимку на торгових полицях більшає цитрусових. Особливим фаворитом сезону є мандарини. Як ці фрукти впливають на стоматологічне здоров’я вашої дитини, скільки мандаринок можна малечі, а кому категорично заборонено, про це журналісти видання розпитали у зубних фей клініки «Фенікс-Дент».

Корисно, якщо в міру – так коротко лікарі окреслюють взаємини мандаринів та здоров’я дитячої посмішки. Детально, пояснюють, варто зупинитись саме на тому, яким має бути це «в міру».

У мандаринах міститься вітамін С і він корисний для організму, у тому числі, й для зубів. Але є вікові медичні обмеження щодо споживання фруктів загалом, – пояснюють стоматологи. – Відповідно до норм (якщо дитина здорова та не має харчових алергій), на день дитині можна одну-дві мандаринки.

Цього, кажуть стоматологи, за умов відсутності індивідуальних протипоказань чи відхилень, достатньо, аби забезпечити організму необхідні вітаміни та вуглеводи та не перебільшити з рівнем цукру, що теж впливає на зубки малечі. Важливо також враховувати і кислотність. Попри те, що з усіх цитрусових мандарини мають її найменшу – від 3 до 3.5 рН, вона все ж нижча за 5.5, а тому шкодить емалі зубів.

– Емаль зубів у віці від 3 до 7 років чутлива до подразників, – кажуть лікарі. – А тому вона схильна до впливу кислот. Для того, аби «нейтралізувати» негативний вплив слід після того, як з’їли фрукт – прополоскати і згодом почистити зуби.

Якщо у дитини зубки чутливі до подразників, медики рекомендують обмежити споживання мандаринів та в будь-якому разі звернутися до лікаря за консультацією.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.