Неділя, 23 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » Маркетингового паразитування на патріотизмі не буде: у ВР зареєстрували законопроєкт

Маркетингового паразитування на патріотизмі не буде: у ВР зареєстрували законопроєкт

Маркетингового паразитування на патріотизмі не буде: у ВР зареєстрували законопроєкт

На розгляді у Верховній раді України знаходиться законопроєкт “Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження використання патріотичної тематики при реєстрації торговельних марок та в рекламі”.

Тема, яку активно обговорювали у соцмережах та медіа – некоректне використання топонімів чи символів війни, воєнної тематики тощо, стала каталізатором створення цього законопроєкту.

У зв’язку з необхідністю перешкодити експлуатації в комерційних цілях подій, в ході яких загинули люди, унеможливити випадки використання інших чутливих назв, образів та знаків, пов’язаних з опором російській агресії, підготовлено проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження використання патріотичної тематики при реєстрації торговельних марок та в рекламі». Йдеться про реєстрацію торговельних марок алкогольних напоїв, продуктів харчування, інших товарів (ТМ Героїчна Буча Комбуча зі смаком цитрусу, насіння редису «Азовсталь» та інші приклади), назви акцій для клієнтів, слогани реклами, які застосовують чи обігрують воєнну тематику у необережний, а подеколи і просто у неприпустимий спосіб. На жаль, у таких випадках професійна етика часто не спрацьовує, аби виставити необхідні бар’єри при прийнятті рішень про назви товарів чи запуск рекламних кампаній, знижок, акцій з використанням понять, подій і назв, які мають трагічну конотацію або вимагають особливої шани.

Автори закону пояснюють, він має на меті обмежити використання військово-патріотичної тематики при реєстрації торговельних марок та в рекламі.

Тож, закон регулюватиме ті чутливі для суспільства теми та військові назви, які не можна використовувати у маркетинговій індустрії, у тому числі, реєструвати, як торгову марку.

Ці обмеження не поширюються на кінематограф, видавничу продукцію та рекламу, що “пов’язані із здійсненням заходів з національної безпеки та оборони, відсічі і стримування російської збройної агресії”.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.