Четвер, 9 Лютого
Shadow
Головна » Актуально » » Мери онлайн: наскільки активні очільники Шепетівщини у соцмережах

Мери онлайн: наскільки активні очільники Шепетівщини у соцмережах

Мери онлайн: наскільки активні очільники Шепетівщини у соцмережах

Що та як часто пишуть і наскільки відкриті до комунікації з громадами у мережі. Ми проаналізували сторінки міських голів громад Шепетівського району і склали їх рейтинг онлайн-публічності. Тож, хто використовує соцмережі для максимальної підзвітності роботи, а хто за налаштуваннями анонімності ховається від громади?

Зауважимо, до рейтингу не потрапили голови сільських та селищних тергомад півночі Хмельниччини, оскільки для інформування громад використовують переважно офіційні сторінки рад, а також особисту комунікацію, в той час, як у міських громадах для публічного діалогу менеджери міст користуються, зокрема фейсбук.

Для написання цього тексту ми проаналізували сторінки п’яти мерів: Олександра Супрунюка (Нетішинська ТГ), Василя Сидора (Славутська ТГ), Сергія Шлегеля (Ізяславська ТГ), Віталія Бузиля (Шепетівська ТГ) та Франца Скримського (Полонська ТГ).

Ми аналізували їх публічні та особисті (якщо вони їх використовують, як публічні) сторінки за такими показниками:

  • відсоткове співвідношення кількості мешканців громади та підписників профілю;
  • час існування профілю;
  • кількість дописів, коментарів та репостів за місяць.

Ми аналізували інформацію із відкритих джерел, усі дані – актуальні на момент написання цього матеріалу – 19 грудня 2022 року.

5 місце: Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова

В Ізяславського міського голови Сергія Шлегеля публічної сторінки, як у політика, немає. За пошуком у фейсбук можна знайти лише особисту сторінку пана Сергія, де він репостить ілюстрації, гострі соціальні дописи та вітає краян зі святами.

4 місце: Василь Сидор, Славутський міський голова

Як політик, Василь Сидор має публічну сторінку зі 145 читачами. Останній допис там славутський мер оприлюднив 25 березня. Зараз Сидор активний у своєму особистому профілі, де має 1 823 читачі, це – 5% від загальної кількості жителів громади.

За період з 19 листопада по 19 грудня Василь Сидор оприлюднив 119 дописів. Це, переважно, репости із офіційних сторінок обленерго, Славутського МВК, будинку культури тощо. Коментувати дописи Сидорові не можна – він обмежив таку можливість на особистій сторінці. На публічній коментарі хоч і відкриті, але відсутні. Реакцій та репостів дописами мер збирає небагато – не більше півсотні. Максимальна кількість реакцій стосуються новин про полеглих на війні земляків.

3 місце: Франц Скримський, Полонський міський голова

Франц Скримський на своїй публічній сторінці має 2,2 тисячі читачів, це – 6,6% від загальної чисельності громади. Створена сторінка у серпні 2020 року.

У соцмережі політик не надто активний, в окремі дні він публікує по декілька дописів на день, а загалом, за аналізований нами місяць Скримський оприлюднив 26 дописів. Для зручнішої навігації своєю сторінкою мер впровадив тегування. Так, за тематичними хештегами можна знайти допис, відповідно до його рубрики. Пише Скримський про видатних земляків, життя громади та її Героїв.

Коментарі під постами Франца Скримського відкриті, туди краяни пишуть вітання, реакції на події та ситуації у громаді, тощо. У коментарях фідбеку Скримський не дає.

2 місце: Олександр Супрунюк, Нетішинський міський голова

Для публічної комунікації Олександр Супрунюк використовує особисту сторінку, на неї підписалися 2 980 людей, що складає 7,8% від загальної чисельності громади. В період з 19 листопада по 19 грудня Олександр Супрунюк оприлюднив 38 дописів. Це його власні рефлексії, звіти та оголошення громаді. В окремих випадках мер репостить дописи міськради, місцевих медиків чи міністерств.

Коментарі, якими активно користуються краяни, під дописами відкриті.

1 місце: Віталій Бузиль, Шепетівський міський голова

Офіційну сторінку Віталій Бузиль створив у 2020 році, відтоді на неї підписалися 6,3 тисячі людей – 14,5% мешканців громади. За останній місяць Віталій Бузиль оприлюднив 31 допис. Переважно всі тексти оригінальні, як і Олександр Супрунюк, Бузиль пише власні дописи. Також він робить відеозвіти з подій або про роботу комунальників. На своїй сторінці Бузиль максимально тримає контакт із громадою, відповідаючи на їх питання у коментарях. Кількість останніх, як кількість репостів, варіюється від декількох десятків до сотні.

Довідка:

Кількість мешканців громад вказана відповідно до оприлюднених на офіційному сайті Шепетівської РДА станом на 2022 рік. Оскільки на сторінки та профілі мерів можуть бути підписані люди з-поза меж громади, відсоток співвідношення є не абсолютним. Однак, цей рейтинг у сукупності демонструє рівень комунікації та відкритості міських голів.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.