П’ятниця, 21 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » Мешканка Хмельниччини здавала координати об’єктів оборони і залізниці області: який вирок виніс суд

Мешканка Хмельниччини здавала координати об’єктів оборони і залізниці області: який вирок виніс суд

Мешканка Хмельниччини здавала координати об’єктів оборони і залізниці області: який вирок виніс суд

На Хмельниччині мешканка, у минулому – росіянка, палко відстоювала «руський мір» та здавала ворогу точні координати важливих для обороноздатності України об’єктів у Хмельницькій області. За це від ворожої агентури отримала 8 000 гривень. Докази її злочинів зібрані слідчими СБУ та доведені в суді.

За вироком, вона сяде до в’язниці на 15 років із конфіскацією майна. Нині ж зрадниця поки під домашнім арештом.

50-річна мешканка обласного центру – родом із Краснодарського краю рф. Маючи українське громадянство та реєстрацію у Хмельницькому, жінка створила у Фейсбуці акаунт «Татьяна Савенкова», а пізніше змінила його на «Татьяна Петровская». Діяла як модератор групи антиукраїнської спрямованості «Триединство Славян», – зазначили в СБУ.

Як у мережі ФБ, так і у ворожих ЗМІ, вона палко закликала до насильницької зміни конституційного ладу та захоплення державної влади в Україні, розповсюджувала матеріали із закликами до вчинення умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону. У своїх матеріалах публічно виправдовувала російську збройну агресію, прославляла окупантів.

Зокрема, як довело слідство:

У публікаціях особисто емоційно зверталася до уряду та кривавого очільника рф із закликом «искоренить нацизм на землях русских, освободить Киев – мать городов русских, от засевшего там нациста. Помогите свергнуть власть бандеровскую расположившуюся в столице зла и смерти – Киеве…», «…давайте свергнем действующую власть и отсоединимся от Киевской хунты!» – додали в установі.

У матеріалах справи йдеться про те, що ще в січні 2022 року зрадниця налагодила контакт з військовослужбовцем управління федеральної служби безпеки рф у Криму, який використовував персональний обліковий запис соцмережі під назвою «Вадим Быков». Його справжнє ім’я слідство встановило також. Від нього жінка отримала та прийняла пропозицію збирати та передавати інформацію про об’єкти критичної інфраструктури, підприємства оборонно-промислового комплексу, місця дислокації військових частин з зазначенням їх географічних координат по Хмельницькій області.

У травні 2022 року обвинувачена надала фсб інформацію щодо підприємств міста Хмельницький, які працюють на оборонний комплекс України та повідомила про їх точне місце розташування. У липні вказала ворогові розташування аеродромів та усіх військових частин Хмельницької області із зазначенням їх географічних координат. У листопаді надіслала інформацію про об’єкти залізничної інфраструктури Хмельниччини області із зазначенням їх географічних координат, – наголосили в СБУ.

Зокрема, через передачу хмельничанкою подібної інформації, як доводить слідство, у квітні 2022 року внаслідок ракетного удару рашистами по території Полонської громади було пошкоджено тягову підстанцію Козятинської дистанції електропостачання.

У судовому засіданні зрадниця свою вину визнала частково. За її словами, скільки публікацій зробила вона не пам’ятає, а отримала за таку діяльність на банківську картку двічі по 2 500 гривень, та один раз (за карту залізничних вузлів) – 3 000 гривень.

Хмельницький міськрайсуд визнав хмельничанку винуватою та виніс вирок одразу за чотирма статтями Кримінального кодексу України: ч. 3 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) – 5 років ув’язнення, ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) – 4 роки, ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, глорифікація її учасників) – 6 років, ч. 2 ст. 111 (державна зрада) – 15 років.

Остаточне покарання визначено за сукупністю злочинів, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим. При чому, конфіскацію передбачають санкції усіх цих статей.

На сьогодні обвинувачена перебуває під домашнім арештом. Вона має право подати скаргу до Хмельницького апеляційного суду протягом 30 днів з дня проголошення вироку, – додали в пресслужбі.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.