Неділя, 14 Липня
Shadow
Головна » Актуально » » Міфи про брекети або чому не варто боятися гарної посмішки

Міфи про брекети або чому не варто боятися гарної посмішки

Міфи про брекети або чому не варто боятися гарної посмішки

Поп-культура кінця 90-х – початку нульових створила та закріпила у суспільній думці шкідливий наратив: брекети – це непопулярно. А додавши до цього страх перед стоматологами, як явище, ідея коригувати прикус була роками демонізованою, а отже й оповитою міфами. Найпопулярніші міфи про брекети сьогодні деконструюємо з ортодонткою “Фенікс-Дент” Діаною Костюк.

Лікарка пояснює, страхи та небажання лікувати прикус базуються на двох основних причинах – здоров’я та естетика.

Парадоксально, адже коригування прикусу навпаки, допоможе вам бути здоровішим, а вашій посмішці – стати більш естетичною.

Базовий міф: брекети – некрасиво. Пам’ятаєте цілу культурну хвилю, запущену серіалом “Yo Soy Betty, la Fea” (її адаптували десятки країн і нам більш відомою є американська версія “Ugly Betty”), де головна героїня – не конвенційно приваблива і (О БОЖЕ) носить брекети!?

Сьогодні, в епоху, коли лукізм відмирає, подібні штампи тягнути у сучасність не варто. Тим паче, каже Діана Костюк, нині брекети стають стильним аксесуаром. Серед підлітків популярності набувають кольорові брекети.

Це безпечно, адже для цього медики використовують кольорові гумки, тож на медичні показники така мода не вплине.

Окрім того, є ймовірність, що саме у вашому індивідуальному випадку брекети і не знадобляться, натомість, ортодонт призначить використання кап, – пояснює Діана Костюк. – Тож, чим швидше проконсультуйтеся з лікарем, адже однозначно – ваша здорова посмішка та шлях до неї – дуже важливі.

Так само, з естетичних міркувань, пацієнти хвилюються чи не вплине носіння брекетів на колір зубів, і вже з медичних – чи не виникне під брекетами карієс?

Брекет-системи не змінюють кольору зубів, вони впливають на емаль лише за умови неправильної домашньої гігієни та нехтуванням медичного чищення, – пояснює Діана Костюк.

Брекети ортодонт кріпить на спеціальний клей, який потім, так само у стоматологічному кріслі, знімає професіонал. Після чого зуби наситять мікроелементами та вілшліфують.

Тож, якщо ви дотримуєтесь усіх медичних приписів, співпрацюєте з лікарем, матимете хороший результат.

Лікарка додає: перші 2-3 дні, після фіксації брекет системи, пацієнти можуть відчувати дискомфорт, але від носіння брекетів не болить голова і не боляче їсти, вас не вдарить блискавка і з брекетами можна цілуватися, посміхатися та жити повноцінне життя, не залежно від того, скільки вам років.

Популярні пости