Середа, 19 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » Мінагрополітики: цьогоріч в Україні врожай зернових та олійних культур буде меншим

Мінагрополітики: цьогоріч в Україні врожай зернових та олійних культур буде меншим

Мінагрополітики: цьогоріч в Україні врожай зернових та олійних культур буде меншим

За консервативним прогнозом, потенційний врожай зернових та олійних культур в Україні в цьому році очікується на рівні 73 млн тонн. Зокрема,  у минулому році було зібрано 82 млн тонн зернових та олійних культур. Про це заявив заступник міністра економіки, торговий представник України Тарас Качка.

  • У 2024 році валове виробництво зернових та олійних культур складе близько 74 млн тонн. Це приблизно на 10% менше у порівнянні з урожаєм 2023 року, який становив 82 млн тонн, – зауважили у  Мінагрополітики.

Українська зернова асоціація (УЗА) очікує, що у 2024 році врожай зернових та олійних культур в Україні зменшиться до 76,1 млн тонн. Це зумовлено скороченням посівних площ під зерновими культурами через несприятливу цінову кон’юнктуру на світовому ринку та порівняно дорогу логістику експорту.

Прогнозується, що цього року аграрії зможуть зібрати зернових у таких обсягах: пшениці – 19,2 млн тонн (торік було зібрано 22,2 млн тонн), ячменю – 4,9 млн тонн (у 2023 р. – 5,7 млн тонн) та кукурудзи – 26,7 млн тонн (було 30,5 млн тонн).

Серед олійних прогнозується збільшення обсягів сої. Цієї культури передбачається виробництво 5,2 млн тонн. У 2023 році було зібрано 4,7 млн тонн. Виробництво соняшнику прогнозується на рівні 12,4 млн тонн, минулого року його було зібрано 12,9 млн тонн. Ріпаку прогнозується збір 4,1 млн тонн, торік було зібрано 4,7 млн тонн.

Відповідно до прогнозу основних сільськогосподарських культур на 2024/25 маркетинговий рік від Департаменту сільського господарства США (USDA), в Україні очікується скорочення виробництва та експорту пшениці і кукурудзи, порівняно з попереднім роком.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.