Середа, 4 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Міцно стояти на ногах: як українці можуть отримати безкоштовне протезування

Міцно стояти на ногах: як українці можуть отримати безкоштовне протезування

Міцно стояти на ногах: як українці можуть отримати безкоштовне протезування

Українці та українки з інвалідністю, а також ветерани й ветеранки війни, що постраждали у бойових діях, мають право на безкоштовні протези та ортопедичні засоби – у нашій країні це регулюється законодавчо. Куди звертатися та які документи потрібні – в інтерв’ю виданню “Хмельниччина Північ” розповів представник у Хмельницькій, Рівненській та Волинській областях підприємства, що безкоштовно забезпечує ортопедичними та виробами для реабілітації, Сергій Стогній.

Наше знайомство із Сергієм відбулося після матеріалу про ізяславського воїна Мирослава Пилипчука. Сергій написав нам із пропозицією допомогти. Він сам має інвалідність та пересувається на двох протезах. Каже: якісне протезування повертає життя у русло.

– Я кермую авто, ходжу у комфортному темпі і ті, хто не знають про мої протези, можуть навіть і не здогадуватися, що я маю інвалідність, – розповідає Сергій.

Раніше він займався профільною громадською організацією, зараз є представником у трьох регіонах (Волинь, Рівненщина та Хмельниччина) підприємства “Інватех”, що серед іншого, займається і виготовленням протезів. Роблять для українців вони це безкоштовно.

В Україні не має бути зборів на протези і близько 90% таких дописів та акцій у соціальних мережах- шахрайські, – пояснює Сергій. – Особливо лякають дописи, про збір коштів на вживані протези. Це – нонсенс, адже кожен протез має бути анатомічно індивідуальним.

Протезування – дорого, але в Україні держава відшкодовує підприємствам в окремих випадках виготовлення та реалізацію ортопедичного взуття та виробів, інвалідних візків, а також протезів на всі кінцівки.

– Це регулює постанова Кабінету Міністрів №321, – розповідає Сергій, – відповідно до неї, окремі категорії українців та українок можуть отримати необхідні для пересування вироби.

Йдеться не лише про протези, а й про ортопедичне взуття, інвалідні візки.

Хто може отримати: люди з інвалідністю та пенсіонери за віком, учасники та учасниці бойових дій, – розповідає Сергій. – Також до нас можуть звернутися і благодійні фонди, громадські організації, за умови наявності у них необхідних документів для отримання адресної допомоги.

Аби отримати протез, ортопедичне взуття, візок, людині слід звернутися до місцевого ЦНАПу чи управління праці і подати документи, що підтверджують її інвалідність.

Далі – звертаєтеся до нас. Також наші фахівці готові проконсультувати з будь-яких питань на всіх етапах, – додає Сергій.

Оплачується виробництво за кошт Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю. Так, українці і українки можуть безкоштовно отримати технічні та інші засоби для реабілітації.

– У рамках цієї програми за минулий 2022 рік лише ми забезпечили 381 людину (дорослі та діти) протезами, а загалом по Україні ця цифра – понад 1 500 людей. Наше виробництво – українське, за німецькою технологією. Комплектуючі – сертифіковані, ми ввозимо їх з-за кордону: США, Ізраїль, Тайвань, – зазначає Сергій.

Аби отримати більше інформації або ж звернутися за необхідними вам ортопедичними чи протезуючими засобами, телефонуйте:

  • 067-333-90-42;
  • 050-333-90-42;
  • 068-403-89-93;
  • 066-177-78-16.

Популярні пости