Понеділок, 27 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » Міжнародний тиждень тестування на ВІЛ: Шепетівський ЦПМСД закликає мешканців пройти обстеження

Міжнародний тиждень тестування на ВІЛ: Шепетівський ЦПМСД закликає мешканців пройти обстеження

Міжнародний тиждень тестування на ВІЛ: Шепетівський ЦПМСД закликає мешканців пройти обстеження

Завдяки підтримці ТСЛ: Твій сімейний лікар команда Шепетівського Центру ПМСД взяла участь у всесвітньому тижні тестування ВІЛ. Така ініціатива проводиться в 43 країнах на 5-ти континентах світу.

Звичайно, показуючи приклад, почав тестування із себе – все добре, тест від’ємний! Закликаємо проходити тестування на ВІЛ, оскільки своєчасне виявлення та призначення АРТ-терапії дасть можливість уникнути розвитку СНІД, тобто проявів цієї смертельної інфекції, – зазначив директор Шепетівського ЦПМСД Андрій Нечипорук.

Мета такої ініціативи – звернути увагу громадськості до важливості вчасного виявлення цих небезпечних захворювань. Зокрема в Україні близько мільйона людей не знають, що мають гепатит С. Кожен четвертий ВІЛ-позитивний українець не знає про свій статус. Раннє виявлення ВІЛ-інфекції є критично важливим для здоров’я та життя кожного пацієнта, а також для боротьби з епідемією загалом. 

Ось кілька причин зробити швидкий тест на ВІЛ-інфекцію:

  • ви ніколи раніше не обстежувались на ВІЛ;
  • вживали або вживаєте наркотики ін’єкційним шляхом;
  • маєте незахищені статеві контакти з партнером або кількома партнерами з невідомим або позитивним ВІЛ-статусом;
  • плануєте вагітність, однак не знаєте, який ВІЛ-статус у вас та вашого партнера;
  • маєте захворювання, які рецидивують або тривалий час не піддаються лікуванню, що призначає ваш лікар.
  • позбутися страхів та негативних думок щодо свого здоров’я приблизно за 15 хв., якщо використовувати експрес-тест.

Нагадаємо, що тестування на ВІЛ в Україні є добровільним, безкоштовним та конфіденційним. Ніхто не має права розголошувати ваш статус третім особам. При виявленні ВІЛ-інфекції потрібно якнайшвидше почати антиретровірусну терапію (АРТ), що забезпечить якісне життя та збереження здоров’я пацієнту.

– Люди з ВІЛ можуть вести нормальне життя, працювати, подорожувати, мати здорові стосунки і дітей. Головне – своєчасно приймати ліки, які наразі є доступними та безоплатними. Пам’ятайте, що вірус небезпечний доти, поки він не виявлений. Тестування є ознакою вашої поваги до себе і тих, хто вам не байдужий! – додають медики закладу.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.