Четвер, 8 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Мобілізація в Україні: військові повістки та порядок їх вручення

Мобілізація в Україні: військові повістки та порядок їх вручення

Мобілізація в Україні: військові повістки та порядок їх вручення

В Україні триває 44-й день війни з російськими орками. Відповідно, з 3 березня 2022 року, після указу Президента, Верховна Рада України прийняла Закон «Про мобілізацію». До війська призивають чоловіків віком від 18 до 60 років.

На даний момент існує чотири види документів, які можна назвати загальним терміном «повістка».

Повістка, яка вручається з метою уточнення облікових даних

Даний вид повістки вручається призовнику для внесення відомостей до бази щодо особи призовника, його сімейного стану, інформації про працевлаштування, наявність чи відсутність дітей. Результом такої перевірки можуть бути виявленні підстави для звільнення від служби в армії, наприклад, за наявності дитини. Окрім того, можуть бути встановленні підстави для відстрочки від призову на строкову військову службу, якщо в призовника є захворювання, які унеможливлюють проходження військової служби.

Повістка на проходження військово-лікарської комісії (ВЛК)

Повістка, яка зобов’язує призовника пройти медичне обстеження. До повістки додається картка дослідження та медичного огляду військовозобов’язаного, у якій зрештою буде зазначено, чи придатний чи непридатний призовник до строкової служби.

Повістка-призов на строкову військову службу

У такій повістці вказано термін, у який потрібно з’явитися до призовної дільниці. Окрім того, там зазначено, що при собі необхідно мати : паспорт, військовий квиток (тимчасове посвідчення) або посвідчення про приписку до призовної дільниці (для призовників), а також, обліково-послужну картку та мобілізаційне розпорядження (за наявності). Ухилення від призову на строкову військову службу – злочин, що передбачений статтею 335 Кримінального кодексу України та карається обмеженням волі на строк до трьох років.

Мобілізаційне розпорядження

Такий вид повістки вручається військовозобов’язаним особам, котрі пройшли медичну комісію та визнані придатними до несення військової служби. Здебільшого мобілізаційне розпорядження вручається під час оголошення мобілізації. У мобілізаційному розпорядженні повинно бути зазначено про обов’язок з’явитися у визначений призовний пункт протягом 24 годин після оголошення мобілізації.

Вручити повістку можуть особисто в руки за місцем проживання чи роботи, передати рідними чи навіть залишити у дверях. Після отримання повістки варто прийти у військкомат. В іншому разі призовника притягнуть до адміністративної чи кримінальної відповідальності.

Право вручати повістки мають працедавці, керівники навчальних закладів, посадові особи районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, працівники місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, правоохоронці, співробітники військкомату.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.