Неділя, 14 Липня
Shadow
Головна » Актуально » » Мотокультиватор – теж транспортний засіб: на Хмельниччині чоловіка оштрафували за нетверезе кермування

Мотокультиватор – теж транспортний засіб: на Хмельниччині чоловіка оштрафували за нетверезе кермування

Мотокультиватор  – теж транспортний засіб: на Хмельниччині чоловіка оштрафували за нетверезе кермування

На Хмельниччині судили водія мотокультиватора, який керував автотранспортом у нетверезому стані. У результаті, чоловіка суд оштрафував на 17 000 гривень та на 1 рік позбавив водійських прав.

Мотокультиватор із сидінням та причепом є транспортним засобом у розумінні правил дорожнього руху. Тому його водій, перебуваючи за кермом напідпитку, має нести відповідальність згідно з вимогами ст. 130 КУпАП, – ухвалив Хмельницький апеляційний суд і залишив вирок першої інстанції без змін.

Подія трапилась 14 червня цього року у селі Закупне Кам’янець-Подільського району. Патрульна поліція зупинила мотокультиватор з причепом, водій якого мав ознаки алкогольного сп’яніння.

На місці зупинки йому провели тест на тверезість. Результат 2,45 проміле підтвердив підозри правоохоронців. Від повторного огляду в медзакладі водій відмовився, – інформують у суді.

Чемеровецький райсуд, який розглядав матеріали цього адміністративного провадження, визнав чоловіка винним у керуванні транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння (частина 1 статті 130 КУпАП), оштрафував на 17 000 гривень та на 1 рік позбавив водійських прав.

Водій оскаржив постанову до апеляційного суду з проханням її скасувати. За його словами, поліцейські безпідставно зупинили мотоблок, оскільки правил дорожнього руху він не порушував, та й складати протокол про адміністративне правопорушення за ст. 130 КУпАП не мали права, бо мотокультиватор – це не транспортний засіб, – додали у суді.

Апеляційний суд відхилив доводи апелянта, а постанову місцевого суду залишив без змін. Зокрема, вказав, що відповідно до п. 1.10 Правил дорожнього руху, транспортний засіб – це пристрій, призначений для перевезення людей і (або) вантажу, а також встановленого на ньому спеціального обладнання чи механізмів.

– Тобто, проаналізувавши дану норму Правил, можна дійти висновку, що у випадку, коли мотокультиватор служить для перевезення осіб, зокрема і самого водія чи його вантажу, то він є повноправним учасником дорожнього руху і вважається транспортним засобом. Зважаючи на викладене, мотокультиватор, яким керував апелянт, обладнаний сидінням та причепом, є транспортним засобом в розумінні правил дорожнього руху та вимог ст. 130 КУпАП, – зазначив суд.

Популярні пости