Четвер, 28 Жовтня
Shadow
Головна » Актуально » » МОЗ роз’яснило при яких симптомах COVID-19 необхідна госпіталізація

МОЗ роз’яснило при яких симптомах COVID-19 необхідна госпіталізація

МОЗ роз’яснило при яких симптомах COVID-19 необхідна госпіталізація

У Міністерстві охорони здоров’я України пояснюють, що коронавірусна хвороба може мати різний перебіг: легкий, середньої тяжкості та тяжкий. Нині на стаціонарне лікування госпіталізують лише пацієнтів середньої тяжкості та тяжких хворих.

Зокрема, у Міністерстві зазначили перелік симптом та станів, при яких пацієнту може знадобитись госпіталізація:

• біль у грудній клітці;
• важкість дихання, задишка у стані спокою, ознаки дихальної недостатності;
• сатурація з рівнем кисню в крові менше 92%. Для вимірювання сатурації в домашніх умовах можна використовувати пульсоксиметр;
• порушення свідомості;
• інші ознаки, які загрожують життю та свідчать про критичний стан пацієнта.

МОЗ також зазначає, що рішення щодо госпіталізації ухвалює лише лікар на основі проведеного обстеження, ґрунтуючись на наявному симптомокомплексі у конкрентного хворого. В жодному разі не потрібно займатися самолікуванням.

У будь-якому випадку важливим залишається консультування пацієнта з боку сімейного лікаря. Саме він може надати рекомендації та визначити, чи достатньо пацієнту амбулаторного лікування, – наголошують експерти.

Більше про те, які існують стандарти надання амбулаторної та стаціонарної медичної допомоги хворим із різним перебігом COVID-19, можна ознайомитися за посиланням.

Зазначимо, що за даними МОЗ, понад 98% госпіталізованих із COVID-19 в Україні – невакциновані.

У зоні найвищого ризику важкого перебігу та смерті від COVID-19 – люди старше 60 років, люди із супутніми захворюваннями, як цукровий діабет, серцево-судинні, онкологічні захворювання та ті, хто щоденно контактує з великою кількістю людей (медики, освітяни, соцпрацівники, працівники державних органів).

Популярні пости