Понеділок, 22 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » МОЗ застерігає від недоказової реабілітації

МОЗ застерігає від недоказової реабілітації

МОЗ застерігає від недоказової реабілітації

У Міністерстві Охорони Здоров’я України пояснюють чим може бути шкідливою баротерапія, як недоказова реабілітація.

Що таке баротерапія?

Баротерапія – лікувальне застосування газових сумішей з підвищеним тиском кисню. У цього методу є два режими застосування: гіпербаричний, який передбачає підвищення тиску, та гіпобаричний, зі зниженням тиску в спеціальній камері.

Вважається, що підвищення атмосферного тиску зумовлює розширення артеріол, посилення кровообігу та сприяє покращенню оксигенації тканин. Натомість зниження тиску в барокамері застосовують для зменшення впливу на організм людини газових бульбашок і надлишку розчиненого газу.

Коли баротерапія може нашкодити?

Втім, ряд фахівців використовує баротерапію не за призначенням, наприклад, у разі травм опорно-рухового апарату, дитячого церебрального паралічу, розсіяного склерозу, захворювань кишківника та шлунку. При цьому, не беруться до уваги відсутність ефективності у випадках відповідних розладів та ряд можливих побічних реакцій.

Навіть Управління з продовольства і медикаментів США (FDA) зауважує, що баротерапія має доведену ефективність виключно під час лікування кесонної хвороби. Проте немає переконливих доказів ефективності та безпеки під час лікування від інших захворювань.

Проявляють скепсис до застосування баротерапії у разі травм і науковці. У статті «Вплив гіпербаричного кисню на спортивні травми», яку можна знайти в Національній бібліотеці США з медицини, дослідники зауважують, що якість доказів ефективності гіпербаричної оксигенації — низька.

Коли можна використовувати баротерапію?

Отже, єдине доказове застосування баротерапії — терапевтична декомпресія, яку використовують у випадку кесонної хвороби, анаеробній гангрені або у разі отруєння чадним газом. Втім, не під час та не замість активної реабілітаційної допомоги, яку надають мультидисциплінарні команди.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.