
Усім відомо як паління впливає на організм людини, окрім можливого виникнення онкологічних захворювань, воно негативно позначається на стан дихальних шляхів, слизову та порожнину рота. Все це через тисячі шкідливих речовин, які містяться в цигарковому диму.
Зокрема, з появою одноразових та багаторазових POD-систем, негативний вплив на організм людини, який користується електронною цигаркою, замість звичайної, значно знизилося. Але «електронне» паління також належить до шкідливих звичок. Воно продовжує чинити на людський організм негативний вплив, хоч і значно меншою мірою, ніж звичайне паління.
Нині багатьом користувачам вейпів цікаво чи надають їх пристрої настільки негативний вплив на них. Медичні експерти у галузі стоматології Медичного центру «Фенікс-Дент» розкажуть, як вейп впливає на зуби та порожнину рота, а також нададуть рекомендації щодо мінімізації можливих ризиків.
Перше куди потрапляє пара від електронної цигарки, це порожнина рота, відповідно вона не може не впливати на неї. Зокрема, однією із негативних характерних ознак використання вейпу є сухість у роті. Пропіленгліколь, один із компонентів вейп-рідин, може викликати сухість слизової оболонки рота, що збільшує ризик карієсу та нальоту на зубах від вейпу. Зниження слиновиділення може також сприяти появі плям на зубах від вейпу, – розповідають фахівці медичного центру «Фенікс-Дент».
Другою ознакою є роздратування ясен. Сольовий нікотин, що міститься в деяких рідинах, здатний викликати запалення та роздратування ясен, що підвищує ймовірність захворювань пародонту. Третя ознака – потемніння емалі. Деякі ароматизатори та компоненти рідин можуть призводити до утворення нальоту від вейпу на зубах та плям, що погіршує зовнішній вигляд зубів.
Як зберегти здоров’я зубів при вейпінгу? Незважаючи на можливі ризики, розповідаємо про рекомендації, які допоможуть зменшити вплив вейпу на зуби та зберегти здоров’я ротової порожнини. Отож, перш за все – регулярна гігієна. Щоденне чищення зубів та використання зубної нитки допоможуть усунути наліт на зубах від вейпу. Полоскання рота після використання вейпу може знизити ризик сухості, – наголошує Надія Авгуснінова, заступниця директора та стоматологиня МЦ «Фенікс-Дент».
Крім того, важливо регулярно здійснювати візити до стоматологів, що допоможе своєчасно виявити проблеми. Фахівці неодмінно порекомендують засоби додаткового захисту, якщо ви використовуєте вейп.
Зволоження. Вейпінг може викликати сухість, тому використання зволожувачів повітря або спеціальних спреїв для ротової порожнини допомагає підтримувати комфорт. Зокрема, вибір рідин з низьким вмістом нікотину або без нього зменшить ризик подразнення ясен та утворення нальоту, – наголошує пані Надія.
Отож, вейп може становити ризики для зубів вейпера та здоров’я ротової порожнини в цілому. Проте, дотримуючись правил гігієни, можна мінімізувати ці наслідки.
Пам’ятайте, що здоров’я зубів є важливим для загального стану організму, і за ним потрібно уважно стежити, незалежно від того, використовуєте ви вейп чи ні, – додала Надія Авгуснінова.
Що шкідливіше для зубів: звичайні цигарки чи вейпи? Відзначимо, що у 2018 році було проведено дослідження Національної академії наук США, в якому було порівняно вплив на стан зубів звичайних та електронних цигарок. В результаті дослідження було встановлено, що в порівнянні зі звичайним палінням вейпінг менш руйнівно впливає на ротову порожнину.
На правах реклами