Понеділок, 26 Вересня
Shadow
Головна » Актуально » » Музей-укриття облаштував вчитель у сусідньому із Шепетівщиною регіоні

Музей-укриття облаштував вчитель у сусідньому із Шепетівщиною регіоні

Музей-укриття облаштував вчитель у сусідньому із Шепетівщиною регіоні

Шкільний вчитель в одному із навчальних закладів облаштував для дітей музей в укритті. Педагог розповідає, що ідея створення виникла у нього, коли готував укриття до навчального року.

Наша школа розташована в історичній будівлі, якій близько 200 років, — із посиланням на педагога передає видання Армія.Іnform Це монолітні стіни, просторі міцні підвали, що є надійним укриттям. І ось, готуючи укриття біля майстерні, яка також розташована в підвальному приміщенні, я очистив стіни від грибка та старої штукатурки, і вгледів під усім цим гарну старовинну цеглу. Так і побачив на ній якісь старожитності! Ось і спало на думку влаштувати в укритті музей. Так діти під час повітряної тривоги будуть водночас і відсторонюватися від стресу, пов’язаного з гучними сиренами й небезпекою обстрілів, і вивчатимуть історію ремесел, збагачуючи свій світогляд.

Автор експозиції в укритті – житомирський вчитель Олег Земнухов. Він викладає трудові технології, а також є підприємцем та біодизайнером. Про кікімори та берці, які для наших захисників та захисниць із трави виготовляє майстер, ми писали у цьому матеріалі.

Вчитель розповідає, діти бачили наслідки прильотів, частина їх близьких нині захищають країну у лавах війська, а тому укриття потрібні не лише міцні, а й такі, де можна подбати про емоційний стан учнів.

Укриття-музей, яке облаштував вчитель, має експозицію, що налічує понад 30 експонатів – предметів побуту та знарядь праці, якими близько ста років тому користувались наші предки. Вчитель обирав експонати за принципом, аби вони характеризували технології тисячоліття. Так він хоче показати дітям технологічну еволюцію.

Окрім пізнавального моменту, є ще й практична користь, — додає Олег Земнухов. — Усі ми чудово знаємо, що через бойові дії багато населених пунктів у нашій країні опинилися відрізаними від благ цивілізації, зокрема й електроенергії. А в нашій експозиції учні можуть побачити, здавалося б, звичні для них прилади, які працюють без неї. Це — і праска, в яку засипається вугілля, і різні механічні верстати, ручні швейні машини, прядки тощо. Такі знання у важкий для нашої країни час також не будуть зайвими. Та, гадаю, до цього не дійде, а ось знайомство школярів із технологіями наших предків під час перебування в укритті в будь-якому разі буде доречним.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.