Четвер, 7 Листопада
Shadow
Головна » Актуально » » Ми прийшли сюди працювати відповідально: Андрій Дембіцький, керівник ТОВ “Фармгейт Україна”, про рестарт підприємства на півночі Хмельниччини

Ми прийшли сюди працювати відповідально: Андрій Дембіцький, керівник ТОВ “Фармгейт Україна”, про рестарт підприємства на півночі Хмельниччини

Ми прийшли сюди працювати відповідально: Андрій Дембіцький, керівник ТОВ “Фармгейт Україна”, про рестарт підприємства на півночі Хмельниччини

Початок осені став для агропромислового сектору півночі Хмельниччини багатим на новини. Однією із них є розширення регіону діяльності одного з лідерів сфери – Групи компаній «A`SPIK Group», за рахунок приєднання до виробничої родини ТОВ «Фармгейт Україна». Новопризначений керівник підприємства Андрій Дембіцький розповідає: зараз вони мають багато планів і ще більше роботи. Що змінять у робочих підходах, якою буде кадрова політика та чого чекати пайовикам – у великому інтерв’ю з топ-менеджером ТОВ «Фармгейт Україна».

ВІДПРАВНА ТОЧКА

ТОВ «Фармгейт Україна». Цю назву добре знають жителі Плужненщини, Судилківщини та Ізяславщини, на території яких, власне, це підприємство й працює. У 2011 році колишні колгоспні землі в оренду взяли голландські інвестори. За час свого господарювання висівали олійні, зернові (озимі та ярі), інші культури, спробували утримувати ВРХ молочних порід. За останніх кілька років, внаслідок кризи від пандемії, а далі – повномасштабної війни в Україні, ефективність господарювання відчутно знизилася. Тому нідерландці передають контроль місцевим аграріям з «A`SPIK Group». Аграрний вектор, пояснює Дембіцький, вони міняти не будуть. Змінять підходи.

Наразі, буду говорити відверто, ситуація в господарстві – не найкраща, – каже Андрій Дембіцький. – Останні роки були наповнені кризовими викликами. Тому, можливо, в господарювання попередні власники вкладали обмежені ризиками ресурси. Частково ґрунти, що називається, «недогодовані». Тобто, землі виснажені, недоотримуючи належне підживлення. За нашими попередніми прогнозами, аби вирівняти ситуацію, знадобиться близько 3-х років професійного догляду та якісної сівозміни, щоб вивести бур’яни, шкідники, відновити природній баланс мікроелементів у ґрунтах.

Ще одна особливість – це те, що попередні власники застосовували технологію обробки землі No-Till (система землеробства, за якої висаджування насіння відбувається у необроблений ґрунт шляхом нарізання борозни потрібної ширини і глибини, достатньої для заглиблення насінини). Така технологія виправдана для європейських полів. А наші рідні чорноземи вимагають якісної оранки або глибокого розпушення хоча б раз на 3-4 роки. Також важливо проводити аналізи та стежити за збалансованістю хімічного складу грунтів. Нові господарники з ТОВ «Фармгейт Україна», враховуючи ситуацію, що склалася, цьому аспекту приділяють особливу увагу.

Якщо є підприємства, що не вносять підживлення з осені на ярі культури, ми маємо це робити обовʼязково, бо ця земля і так не доотримувала. Ризикувати виснаженням ґрунтів – це НЕ наша стратегія. Ми плануємо працювати довго і на совість. Інвестори з «A`SPIK Group» займають саме таку позицію, – каже директор.

Андрій Дембіцький пояснює: їх пайовики – власники цих земель, тож підприємство, як орендар, відчуває свою особисту відповідальність за паї. Так, усі зацікавлені у тому, аби землі були якісно оброблені, а врожаї – багатими.

Для покращення розробили довготривалу стратегію: планується внесення дефекату та органіки для відновлення потенціалу землі. Працюють над правильною обробкою ґрунту та планують відповідну якісну сівозміну. Для цього потрібні якісне технічне забезпечення та кадровий резерв. Останній, каже Дембіцький, має бути реструктурований у бік ефективності.

КОЛЕКТИВ «ФАРМГЕЙТУ»

– У цілому, ми гідно оцінюємо працівників господарства та раді діяти як єдина команда. Разом з тим, відчуваємо певний дисбаланс, коли, скажімо, трактористів не вистачає, а їх зарплатня занижена, згідно з нинішньою ринковою ситуацією. Ми переконані: той, хто працює у полі, має отримувати гідну оплату і мати преміальну мотивацію. Тож, із січня плануємо частково переглянути штатний розпис та додати у зарплаті певним категоріям. Ми зацікавлені у висококласних вмотивованих кадрах, а їх сумлінна робота має відповідно оплачуватися, – розповідає директор.

Оптимізують і самі роботи в полях. Для цього впровадять досвід з моніторингу та спостереження від колег-аграріїв по «A`SPIK Group»: ТОВ «АГРО-ОРМС» та ТОВ СГП «ім. Воловікова». А техпарк, через його зношеність та певну застарілість, пройде через ремонт, оновлення та часткову заміну.

Серед техпарку є хороша техніка, але вона потребує ремонту. Тож, це – справа номер один на прийдешню зиму. Переважно, техніка сформована із тракторів та комбайнів марки «John Deere». Це техніка, з якою ми в «A`SPIK Group» вміємо працювати, знаємо, як її оновити та покращити, – каже Дембіцький. – Маємо в «Фармгейті» також кілька одиниць, що вже живе третє життя. Таку будемо списувати.

СТРАТЕГІЯ НА УСПІХ

У спадок разом з господарським комплексом ТОВ «Фармгейт Україна», «A`SPIK Group» отримав невеликий тваринницький комплекс. Без достатніх інвестицій цей підрозділ агропідприємства не мав рентабельності. Тому ферма потребує цілковитої модернізації та реконструкції.

Багато чого на фермі робилося за рахунок «живої» праці, – каже Андрій Дембіцький, – і треба віддати належне сумлінності працівників та їх любові до своєї справи. Але ані люди, ані корівки в таких умовах надалі перебувати не можуть. Тож, ми вирішили реконструювати комплекс, щоб через кілька років тут були сучасні корівники з автоматизованою працею людей та гідними умовами утримання ВРХ.

Зараз, на момент реконструкції та модернізації, корови роз’їхались на інші ферми агропідприємств «A`SPIK Group», де тваринам забезпечують якісний догляд.

Їм там тепло, добре і безпечно, – усміхається Андрій Дембіцький і додає, – а ми, зі свого боку, робимо все, аби у такий комфортний простір за півтора – два роки повернулися їх нащадки.

Загалом, на базі «Фармгейту» планують побудову 2 корівників потужністю на 600 осіб дійного стада. Для комфорту тварин та покращення робочих умов персоналу виробничі процеси автоматизують та модернізують за міжнародними стандартами для отримання молока екстра-класу, як на інших молочних комплексах «A`SPIK Group».

ПІДТРИМКА КОМАНДИ

Усе фінансування, яке зараз рухатиме підприємство вперед, – це дотації від підприємств-партнерів з «A`SPIK Group». Тут, каже пан Андрій, вони, як «новенькі», відчувають дружнє плече старших братів.

Із посівним матеріалом нам допомогли колеги з ТОВ «АГРО-ОРМС». Ми отримали від них насіння пшениці, яке ті відібрали, відкалібрували та ідеально підготували нам до посіву. Шепетівська та Старокостянтинівська цукроварні допомогли нам фінансово, ТОВ СГП «ім. Воловікова» – технічно.  Цінно те, що у всіх нас – спільне бачення у розвитку та розбудові регіону. І справді, «A`SPIK Group» – виробнича родина однодумців.

СОЦІАЛЬНА ТА РОБОТА З ПАЙОВИКАМИ

Попри акцент підприємства на розвитку потужностей, ані громади, ані пайовики дефіциту уваги не відчують. Соціальну роботу «Фармгейт» розпочав уже.

Згідно з підписаною угодою, до січня 2024-го маркетинговий рік завершують попередні власники, вони ж виплачують паї за 2023-й, оскільки вони ж збирають цьогорічний урожай з полів «Фармгейту», окрім цукрових буряків. Та ми вже вивчаємо потреби та йдемо назустріч зверненням пайовиків, – розповідає Дембіцький. – З наступного року пайові виплати, які вже проводитимемо за стандартами «A`SPIK Group», матимуть як грошовий, так і натуральний вираз за бажанням людей (кукурудза, цукор, зерно тощо). Буде проведено фінансовий перерахунок вартості паїв, аби урівняти його із загальною політикою компанії. За попередньою оцінкою, за цілий ряд земель вартість оплати зросте. Так, ми націлені на те, аби наші пайовики отримували за свої землі справедливий розрахунок за ринковими цінами. Тож, за окремі паї розцінки будуть підвищені.

Незмінним у роботі з пайовиками залишиться соціальний вектор роботи: виплачуватимуть допомогу в скрутних ситуаціях та, за потреби, видаватимуть оплату наперед. Співпрацюватимуть також з громадами, де обробляють землю, для реалізації важливих соціальних проєктів.

Ось незабаром уже готуватимемо подарунки діткам з сімей пайовиків. Для цього ми вже запустили «фабрику святого Миколая», тож прийдешні свята для малечі будуть солодкими і щасливими, – усміхається Андрій Дембіцький і додає, – віримо, що вони будуть відзначені об’єднаними родинами та громадами у нашій переможній та мирній країні.

Про подальшу роботу, успіхи та виклики в ТОВ «Фармгейт Україна» журналістам нашого видання обіцяють розповідати відверто та оперативно. Тому тримаємо руку на пульсі життя агропідприємства.

Популярні пости