Понеділок, 29 Листопада
Shadow
Головна » Актуально » » Михайло Федина: травматологія та сучасні методи лікування у Шепетівській лікарні

Михайло Федина: травматологія та сучасні методи лікування у Шепетівській лікарні

Михайло Федина: травматологія та сучасні методи лікування у Шепетівській лікарні

Існує хибна думка, що молоді лікарі поступаються старшим, бо мають менше досвіду. Однак, є безліч аргументів, які доводять, що це зовсім не так. Адже перед початком практики хороший лікар багато вчиться в університеті, стажується в інтернатурі, бере участь у величезній кількості заходів з підвищення кваліфікації та й взагалі весь свій час приділяє саморозвитку.

Ми поспілкувалися з одним із молодих та успішних травматологів КНП «Шепетівська багатопрофільна лікарня» – Михайлом Ярославовичем Фединою, лікарем ортопедом-травматологом травматологічного відділення. Упродовж шести років навчався в Івано-Франківському національному медичному університеті та ще два роки проходив інтернатуру за спеціальністю “травматологія та ортопедія” на цій же базі.

На третьому курсі навчання нас повели до травмпункту, де ми на практиці застосовували набуті знання: зашивали рани, під наглядом вправляли переломи. І вже тоді я зрозумів, що це моє, що я хочу рухатися саме в цьому напрямку, – розповідає Михайло Ярославович.

Під час навчання в університеті Михайло познайомився з майбутньою дружиною, яка родом з Хмельниччини. Отож, після завершення інтернатури переїхав до Шепетівки. І вже з 2013 року працює лікарем ортопедом-травматологом Шепетівської лікарні.

– До нас щодня звертаються люди з різноманітними травмами та переломами. І, не дивлячись на те, чи це день чи глибока ніч, надаємо медичну допомогу, проводимо операції, вправляємо переломи різного ступеня важкості тощо. Досить часто до нас звертаються пацієнти з хронічними хворобами: артрози, остеохондрози хребта та інші, – додає лікар-травматолог.

Після оперативних втручань дуже важливим є період відновлення. Тому успішне проведення оперативного втручання – це 40% успіху, а ще 60% залежить від того, чи пацієнт чітко дотримуються наданих рекомендацій лікаря.

У травматологічному відділенні впроваджені всі сучасні оперативні втручання. Відтак, лікарі-травматологи Шепетівської лікарні спеціалізуються на малоінвазивному остеосинтезі переломів.

Зараз ми не робимо великих розрізів, як раніше по 20-30 см. У невеликий надріз вводимо апарат та закритим методом синтезуємо даний перелом, – продовжує розповідати лікар.

Також у відділенні впроваджено PRP-плазмотерапію, яку використовують при лікування артрозів, остеохондрозів, артритів та інших захворювань.

Є спеціальна центрифуга, в яку вставляється пробірка з венозною кров’ю пацієнта, яку відбирають на голодний шлунок. Під час центрифугування кров розділяються на дві фракції. Зокрема, верхня фракція збагачена тромбоцитами. Цю ж фракцію і вводять для цього ж пацієнта у проблемну ділянку, – зазначає Михайло Федина.

На базі відділення є переносний цифровий рентгенапарат, який сприяє швидкому виявленню переломів, гематом та інших відхилень.

Раніше, особливо вночі, було досить проблемно зробити знімок. Зараз ситуація зовсім інша – лікар за лічені хвилини завдяки цьому апарату робить онлайн-знімок та на комп’ютері, який вмонтований в апараті, бачить всі проблеми. І вже оперативно приймає рішення чи викликати нейрохірурга, чи проводити оперативні втручання тощо, – розповідає лікар.

Під час розмови на запитання про те, що включає сучасне медичне обслуговування, Михайло Ярославович зазначив, що передусім – це безкоштовна та професійна медицина: від обстеження до самого лікування.
Загалом, на даний момент, зауважив лікар, так зараз і є. Якщо, звісно, якогось препарату немає на базі лікарні, тоді пацієнт змушений докуповувати. Однак, нині медична реформа набирає обертів і лікар переконаний, що в майбутньому лікувальні установи будуть забезпечені всіма необхідними медичними препаратами та обладнанням на 100%. Також це висококваліфікований персонал – від лікарів до медсестер.

Зараз, у зв’яку з пандемією коронавірусу, досить багато навчать проводяться онлайн. Це чудова можливість кожному взяти участь у підвищенні професійного розвитку, не виїжджаючи з міста. Я особисто дуже багато часу приділяю такому навчанню, – зазначив лікар.

І на останок лікар додав, що у його плани входить продовжувати навчатися своїй спеціальності, переймати досвід закордонних колег, брати участь у розробці нових методів лікування та впроваджувати їх в подальшу практику.

Популярні пости