П’ятниця, 29 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » На дистанційці найгірше засвоюються три основних предмети: результати опитування

На дистанційці найгірше засвоюються три основних предмети: результати опитування

На дистанційці найгірше засвоюються три основних предмети: результати опитування

Державна служба якості освіти провела опитування 6 581 респондента щодо якості організації дистанційного навчання у закладах загальної середньої освіти України. Згідно з результатами, діти погано засвоюють матеріали з математики, іноземної мови та хімії.

Крім того, погіршилися, на думку вчителів, результати навчання з української мови, фізики та астрономії.

51% педагогів початкової школи у селі та 42% у місті вказали на погіршення результатів з математики. Такої ж думки 61% вчителів базової школи у селі та 45% у місті. Також 56% вчителів початкової школи в селі і 33% вчителів у місті, 59% педагогів базової та старшої школи у селі та 39% говорять про погіршення рівня знань з іноземної мови, – зазначають у Держслужбі якості освіти.

54% вчителів базової школи у селі та 39% у місті і 63% педагогів старшої школи в селі та 38% у місті говорять про погіршення результатів й з хімії.

Серед чинників, які негативно впливають на результати навчання учнів в умовах дистанційного навчання, вчителі, насамперед, називають відсутність «живого спілкування»: 73% вчителів про це зазначили у містах та 78% у селах – для початкової школи, та 61% і 57% відповідно – для базової та старшої, – додають у Держслужбі.

Невміння учнів самостійно вчитися більше помічають таку проблему вчителі у базовій і старшій школах у містах (67%), ніж у селах (53%). Для початкової школи цей показник у місті та селі – 61%.

На якість освіти впливає те, що не всі вчителі забезпечені технікою та швидкісним інтернетом для проведення дистанційного навчання. Педагоги початкової школи ліпше забезпечені робочими комп’ютерами/ ноутбуками (85% у містах та 87% у селах), ніж їхні колеги у базовій та старшій школі (67% у містах та 52% у селах). 8% учителів початкової школи, 14% базової та старшої у містах і 10% та 23% у селах відповідно зазначають, що відсутність техніки не дає змоги ефективно застосовувати технології дистанційного навчання, – додають в установі.

Не менше, ніж третина учнів у селах не має засобів для навчання онлайн. Учні початкової школи у селах рідше мають власні засоби для навчання (смартфон чи ноутбук/ комп’ютер), ніж базової та старшої.

За даними опитування батьків учнів, 39% молодших школярів та 29% старшокласників користуються гаджетами спільно з батьками або братами/ сестрами. Найпопулярнішим засобом дистанційного навчання для 93% старшокласників є смартфон, для 64% – комп’ютер/ ноутбук, – розповідають фахівці.

Зазначимо, що участь в опитуванні взяли 6 581 респондентів із 60-ти закладів освіти: 1 112 учнів, 1 540 батьків учнів початкової школи, 1 984 батьків базової та старшої школи, 595 вчителів початкової школи, 1 298 вчителів базової та старшої шкіл, 52 керівники закладів освіти.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.