Понеділок, 22 Липня
Shadow
Головна » Актуально » » На Ізяславщині 27-річний військовозобов’язаний відмовився від захисту України

На Ізяславщині 27-річний військовозобов’язаний відмовився від захисту України

На Ізяславщині 27-річний військовозобов’язаний відмовився від захисту України

На Хмельниччині до 3 років позбавлення волі засудили чоловіка, який відмовився від мобілізації. Він вважав, що під час війни можуть призивати лише тих, кому більше 27 років. Про це йдеться у вироку Ізяславського районного суду Хмельницької області.

  • Чоловік у липні 2023 року пройшов ВЛК, яка визнала його придатним до служби в армії. Йому вручили повістку і він повинен був прийти до військкомату, проте ухилився від мобілізації, – зазначають у суді.

На суді чоловік пояснив, що він не з’явився, оскільки вважав, що до 27 років його мобілізувати не можуть. Інших причин неявки у нього не було. Також обвинувачений вказав, що на даний час він служити не бажає, оскільки побоюється за своє життя.

Суд спростував те, що чоловіка до 27 років не можуть призвати до армії.

  • На військову службу під час мобілізації призиваються резервісти та військовозобов`язані, які перебувають у запасі і не заброньовані в установленому порядку на період мобілізації. Призов резервістів та військовозобов`язаних на військову службу під час мобілізації здійснюється для доукомплектування військових посад, передбачених штатами воєнного часу, у терміни, визначені мобілізаційними планами Збройних сил України та інших військових формувань, – йдеться у поясненні суду.

Також, за даними суду, підозрюваний призовною комісією Ізяславського району Хмельницької області 12 лютого 2016 року взятий на облік військовозобов`язаних та зарахований у запас згідно з абз. 5 ч. 10 ст. 14 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу».

  • Суд визнав чоловіка винним та засудив до 3 років позбавлення волі. Цей вирок ще можна оскаржити в суді, – додали в установі.

Популярні пости