Понеділок, 15 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » На Хмельниччині чоловік, який працює за кордоном, платитиме аліменти для дитини в євро

На Хмельниччині чоловік, який працює за кордоном, платитиме аліменти для дитини в євро

На Хмельниччині чоловік, який працює за кордоном, платитиме аліменти для дитини в євро

Хмельницький апеляційний суд частково задовольнив апеляційну скаргу позивачки: скасував рішення Кам`янець-Подільського міськрайонного суду та ухвалив нове – стягнув з відповідача на її користь аліменти на утримання спільного сина в розмірі 250 євро, починаючи з дати звернення до суду й до повноліття дитини.

– Звертаючись з позовом, жінка пояснила, що колишній чоловік останні три роки живе та працює закордоном й одержує зарплату від 4000 євро, однак участі в утриманні сина не бере. Вона сама його виховує, лікує, платить за житло. Тому просила суд стягнути з чоловіка аліменти на утримання сина в розмірі 3000 євро щомісячно, – зазначили у суді.

Кам`янець-Подільського міськрайонний суд позов задовольнив частково: стягнув з відповідача аліменти у твердій грошовій сумі в розмірі 6000 грн щомісячно, починаючи з 25.11.2022 і до повноліття дитини.

Жінка не погодилася ні з сумою стягнутих аліментів – наполягала на 3000 євро, ні з валютою, позаяк просила в іноземній, ні з датою стягнення – у позові зазначала з 17 лютого, а не з 25 листопада. Відтак, оскаржила рішення до апеляційного суду й просила повністю задовольнити її позовні вимоги, – додали у суді.

Представник відповідача (батька дитини) вважає, що 6000 гривень, які стягнув місцевий суд, достатньо для належного утримання сина. До того ж, позивачка не надала доказів на підтвердження щомісячних доходів його довірителя у розмірі 12000 євро й майна в іншій країні. Тому просив відмовити у задоволенні апеляційної скарги.

На думку колегії суддів апеляційного суду, при визначенні розміру аліментів, суд першої інстанції не повною мірою з`ясував матеріальний стан відповідача та не врахував, що позивачка заявила позовні вимоги про стягнення аліментів в іноземній валюті. ХАС констатував, що жінка довела факт офіційного працевлаштування батька її дитини закордоном (це визнавав його представник у суді) й те, що він отримує зарплату в євро. Тому вважає, що аліменти належить стягнути саме в тій валюті, в якій виплачується заробітна плата, – наголосили у  ХАС.

Водночас апелянтка не надала доказів того, що батько дитини має матеріальні можливості платити 3000 євро щомісяця, зазначила колегія суддів.

– З огляду на наведене, враховуючи положення статей 182, 199, 200 СК України та встановлені обставини справи, судова колегія вважає, що існують законні підстави для часткового задоволення позовних вимог і стягнення із відповідача на користь позивачки аліментів на утримання сина в розмірі 250 євро щомісячно, починаючи з 17 лютого 2022 року (з дати звернення до суду із позовом) і до досягнення дитиною повноліття, – підсумував апеляційний суд.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.