Вівторок, 7 Лютого
Shadow
Головна » Актуально » » На Хмельниччині хвойні лісові насадження – під пильним наглядом мобільних рейдових груп

На Хмельниччині хвойні лісові насадження – під пильним наглядом мобільних рейдових груп

На Хмельниччині хвойні лісові насадження – під пильним наглядом мобільних рейдових груп

На Хмельниччині хвойні насадження охороняє 35 рейдових груп. До роботи задіяні 162 особи: 136 працівників державної лісової охорони та 26 представників поліції. Патрулюють сосни і ялинки, вирощені спеціально для продажу, а також звичайні лісові масиви хвойних. Про це інформує Хмельницьке ОУЛМГ.

За минулий тиждень проведено 89 рейдів. Поки що лісівники не спіймали «на гарячому» жодного любителя «дешевих» новорічних атрибутів. Однак, нагадуємо, що у передноворічний період плантації новорічних дерев перебувають під посиленим наглядом лісових охоронців. Тож, за незаконно зрубану ялинку доведеться заплатити штраф, – наголошують в установі.

Відповідно до статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка тягнуть за собою накладення штрафу: на громадян від 510 до 1 020 гривень та на посадових осіб від 2 550 до 5 100 гривень. Також за самовільну порубку хвойних насаджень розраховується шкода, заподіяна державі.

Нагадаємо, на офіційно зрубаних деревах повинні бути бирки і штрих-коди, а в продавця – документи на рослину. Перевірити легальність можна з телефону через додаток “Ялинка.info” або через веб-сайт. Потрібно ввести номер з етикетки дерева і сервіс покаже, де була зрубана ялинка, – додають лісівники.

Якщо побачили порушника закону, ви можете повідомити про ймовірний злочин через Телеграм – @ukrforest_bot.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.