Вівторок, 30 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » На Хмельниччині колишній міліціонер створив прокремлівську ботоферму та закликав українців ухилятися від мобілізації

На Хмельниччині колишній міліціонер створив прокремлівську ботоферму та закликав українців ухилятися від мобілізації

На Хмельниччині колишній міліціонер створив прокремлівську ботоферму та закликав українців ухилятися від мобілізації

Кіберфахівці Служби безпеки ліквідували прокремлівську ботоферму у Хмельницькій області. Понад 2 тис. ботів «розганяли» дезінформацію про ситуацію на фронті і закликали українців ухилятися від мобілізації.

Також проросійський осередок займався дискредитацією військово-політичного керівництва та підрозділів Сил оборони нашої держави. За оперативною інформацією, основними «замовниками послуг» ботоферми були представники спецслужб країни-агресора. Вони купували фальшиві акаунти і використовували їх в популярних соцмережах начебто від імені пересічних українців, – зазначають у Службі безпеки України.

Через проведення інформаційних диверсій агресор намагався розхитувати внутрішньо-політичну обстановку у західних регіонах України.

– Протиправну діяльність організував мешканець Кам’янця-Подільського, колишній міліціонер. Апаратно-програмний комплекс для «вирощування» ботів він розмістив у власній квартирі в одному зі спальних районів міста. Спеціалізоване обладнання дозволяло йому щодня реєструвати сотні анонімних облікових записів, – додають в СБУ.

Оплату за «оренду» фейкових акаунтів отримував через російські електронні платіжні системи.

– Під час обшуків за адресою проживання фігуранта виявлено комп’ютерну техніку із доказами протиправної діяльності, сотні SIM-карт операторів мобільного зв’язку, спеціалізоване обладнання і програмне забезпечення. Наразі вилучену техніку направлено на експертизу, – наголосили в установі.

Зловмиснику планується повідомити про підозру за ч. 5 ст. 361 Кримінального кодексу України (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку). Триває слідство для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.

Заходи проводили спільно з кіберполіцією за процесуального керівництва Хмельницької обласної прокуратури.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.