Середа, 19 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » На Хмельниччині надзвичайники попереджають паліїв про відповідальність

На Хмельниччині надзвичайники попереджають паліїв про відповідальність

На Хмельниччині надзвичайники попереджають паліїв про відповідальність

Надзвичайники Хмельниччини закликають паліїв трави припинити використовувати цей варварський метод господарювання.

– З початком весни, попри чисельні застереження рятувальників, люди продовжують наводити лад на своїх земельних ділянках та прилеглих територіях шляхом випалювання сухостою. Нерідко такі дії призводять до масштабних пожеж. Лише з початку року в області виникло 28 пожеж у природних екосистемах, а через дії паліїв державі завдано збитків на суму понад 5 000 000 гривень, – зазначили у Головному управлінні ДСНС України у Хмельницькій області.

Також у відомстві наголошують, що у той час, коли рятувальники ліквідовують наслідки російської агресії, вони витрачають ще й свій ресурс на гасіння чагарників, трави тощо.

– Наша відповідь на такі дії громадян буде категоричною. Адже паління трави у воєнний час прирівнюється до диверсії, – наголошують пожежники. 

Аби знизити статистику пожеж, рятувальники здійснюють рейди відкритими територіями та приватним сектором. Фахівці ДСНС роз’яснюють людям про заборону спалювання сміття, сухої рослинності та опалого листя, нагадують основні правила пожежної безпеки. Вручають листівки із застереженнями і нагадують, що за “прибирання вогнем” передбачено штраф, або ж позбавлення чи обмеження волі, якщо такі дії призвели до серйозних наслідків.

Отож, відповідальність потенційних паліїв у грошовому еквіваленті така:

  • від 91 800 до 153 000 гривень – штраф за знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу навколо населених пунктів, вздовж залізниць;
  • від 1 530 до 15 300 гривень – за порушення вимог пожежної безпеки в лісах;
  • від 3 060 до 21 420 гривень – за самовільне випалювання рослинності або її залишків;
  • від 6 120 до 30 600 гривень – за самовільне випалювання рослинності або її залишків в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.