Понеділок, 6 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » На Хмельниччині обговорили напрямки співпраці з Узбекистаном

На Хмельниччині обговорили напрямки співпраці з Узбекистаном

На Хмельниччині обговорили напрямки співпраці з Узбекистаном

Від сільського господарства та текстильної промисловості до IT-технологій та освіти – саме про це говорили голова облдержадміністрації Сергій Гамалій та Повноважний Посол Республіки Узбекистан в Україні Алішер Курманов. Зустріч відбувалася у рамках поїздки Посла на Хмельниччину.

Також до участі в розмові долучилися перший заступник голови ОДА Сергій Тюрін, директорка Департаменту економічного розвитку ОДА Олена Бохонська та радник з торгово-економічних питань посольства Республіки Узбекистан в Україні Бобур Расулов.

Сергій Гамалій висловив вдячність за увагу до нашого краю та запевнив, що Хмельниччина відкрита для всебічної співпраці з Узбекистаном, адже наші краї поєднує давня та міцна дружба і тісні економічні зв’язки. Так, за минулий рік загальний товарообіг між Хмельницькою областю та партнерами з Узбекистану склав понад 7 млн доларів, і голова адміністрації вважає, що цю суму можна збільшити принаймі наполовину.

– Якщо ми організуємо цілеспрямовані потоки і віднайдемо нові спільні точки взаємодії, то зможемо досягти значних успіхів і зростання товарообігу. Україну та Узбекистан пов’язують настільки гарні стосунки, що співпраця просто приречена на успіх, а від нас залежить лише те, наскільки великим він буде, – коментує Посол.

Також він зазначив, що Узбекистан зараз бачить в Україні своєрідні ворота до Європи. За його словами, наша держава пройшла серйозний шлях до європейських ринків. У свою чергу, Узбекистан може відкрити для України азійський ринок, який вже зараз складає понад 100 млн споживачів.

Серед стратегічних напрямків співпраці посадовець назвав аграрну сферу, легку промисловість та туризм. Також, як зазначив голова ОДА, кіноіндустрія може стати однією із точок дотику у майбутній співпраці.

– Ми відкриті до будь-яких пропозицій щодо зміцнення наших зв’язків в усіх сферах, як економічній, так і культурній, – додає Сергій Гамалій.

В свою чергу, Алішер Курманов зауважив, що наразі найголовніше завдання – окреслити первинні напрямки взаємодії та визначити найбільш перспективні, які можна буде розвивати далі.

– Зараз наша співпраця – це такий собі природний процес, який відбувається практично без нашої участі. Але ж Україна – це батьківщина великих винахідників, новаторів, виробників, – наголошує Посол.

Окремий акцент учасники розмови зробили на розвитку системної міжрегіональної співпраці. Алішер Курманов повідомив, що наразі серйозно розглядається ідея проведення форумів між регіонами України та Узбекистану, відповідно до напрямків їх економічної спеціалізації.

На завершення зустрічі голова ОДА та Алішер Курманов символічно обмінялися пам’ятними подарунками.

Популярні пости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.