П’ятниця, 21 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » На Хмельниччині півтора місяці не можна буде ловити раків

На Хмельниччині півтора місяці не можна буде ловити раків

На Хмельниччині півтора місяці не можна буде ловити раків

Заборона на вилов раків триватиме у Хмельницькій області з 15 серпня до 30 вересня. Порушникам – від штрафу до кримінальної відповідальності. Деталі – у тексті нижче.

Забороняють ловити раків за наказом Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Хмельницької області. Роблять це, аби зберегти та охороняти популяцію раків у період їхньої другої линьки.

Вона триває від кількох годин до однієї доби. Проте період формування та зміцнення нового панцира може тривати від одного до півтора місяця. Причиною линьки раків є ріст та розвиток. Панцир у них надзвичайно міцний, він заважає повноцінно рости, тому процес його скидання є необхідним для розвитку особин. Під час линьки членистоногі скидають не лише панцир, а й хітинову оболонку очей та зябер. Линяють раки не у норах, а на відкритому просторі, тому в цей період вони менш всього захищені. Під час линьки раки малорухомі, що робить їх легкою здобиччю для браконьєрів.

Від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності можуть понести порушники. Також слід буде відшкодувати нанесені рибному господарству збитки – 3 332 грн за одного незаконно виловленого рака.

Після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 раків на водоймах загального користування та 50 – на водоймах, де впроваджене платне рибальство. Забороняється вилов цих членистоногих у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування. Також забороняється вилов раків менших, ніж 10 см.

У Хмельницькому рибоохоронному патрулі закликають суворо дотримуватись встановлених норм законодавства.

Повідомити про порушення можна за телефоном «гарячої лінії»: (068) 384-98-10.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.