Вівторок, 7 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » На Хмельниччині поминальний обід закінчився лікарнею: що стало причиною

На Хмельниччині поминальний обід закінчився лікарнею: що стало причиною

На Хмельниччині поминальний обід закінчився лікарнею: що стало причиною

Екстрені повідомлення про захворювання до Городоцького відділення ДУ «Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» надійшли 2 листопада. На Городоччині в 11 учасників поминального обіду виявлено сальмонельоз.

Під час епідрозслідування з’ясувалось, що всі хворі були на поминальному обіді. А всього на поминках були присутні 16 осіб: по двоє – мешканці міст Хмельницький та Ізяслав, один – із Городка, 11 – із села Бедриківці, — розповіла Антоніна Мазурович, лікарка-епідеоміологиня Городоцького районного лабораторного відділення ХОЦКПХ.

Заклад громадського харчування, де готували їжу для поминального обіду, першочергово обстежили спеціалісти Держпродспоживслужби. Відібрали проби харчових продуктів, змиви на патогенну та умовно патогенну мікрофлору. Склали відповідний акт і припис.

У семи зразках харчових продуктів та в чотирьох змивах з об’єктів довкілля виявлено збудник сальмонельозу, – зазначили в Городоцькому відділенні ХОЦКПХ.

Зокрема, інфекційне захворювання підтвердили в 11 осіб: семеро госпіталізовані до Городоцької лікарні, четверо лікуються амбулаторно (двоє у Хмельницькому та по одному – в Городку і Бедриківцях).

Популярні пости