Середа, 30 Листопада
Shadow
Головна » Актуально » » На Хмельниччині вперше здійснили хірургічне лікування гідроцефалії

На Хмельниччині вперше здійснили хірургічне лікування гідроцефалії

На Хмельниччині вперше здійснили хірургічне лікування гідроцефалії

Пацієнтці зробили вентрикуло-перитонеальне шунтування, реабілітація пройшла успішно і тепер вона може пересуватись самостійно.

Медики Хмельницької міської лікарні вперше здійснили хірургічне лікування гідроцефалії. Про це повідомляють на фейсбук сторінці установи.

– Пацієнтка у супроводі родичів звернулася до приймального відділення комунального підприємства «Хмельницької міської лікарні» Хмельницької міської ради зі скаргами на слабкість у нижніх кінцівках, неможливість самостійно пересуватись у межах квартири та навіть самостійно стояти, що разом із тазовими розладами значно ускладнює якість життя пацієнтки, – розповідають медики.Пацієнтку дообстежили. На МРТ головного мозку медики виявили причину такого її стану. У неї порушений відтік спинномозкової рідини. Внаслідок цього надмірна кількість спинномозкової рідини накопичується у порожнині черепа та створює надлишковий тиск на структури головного мозку.

Після підготовки, мультидисциплінарною бригадою у складі медичного директора КП «ХМЛ» Мойсюка В. І., лікарів-нейрохірургів Черпака О. В., Анкіна О. О. та лікаря-анестезіолога Буловича І. М. проведено хірургічне втручання – вентрикуло-перитонеальне шунтування, – пояснюють медики. – Цей вид хірургічного втручання характеризується встановленням тоненької трубочки (шунта) у шлуночок головного мозку, через який надлишкова спинномозкова рідина скидається у очеревинну порожнину.

Період після операції минув без ускладнень і нині пацієнтка має можливість самостійно пересуватися.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.