Середа, 24 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » На Хмельниччині виявили рідкісного червонокнижного птаха за характерним співом

На Хмельниччині виявили рідкісного червонокнижного птаха за характерним співом

На Хмельниччині виявили рідкісного червонокнижного птаха за характерним співом

На території національного природного парку “Мале Полісся”, що на Хмельниччині, вперше зафіксували двох представників виду дятла білоспинного, який занесений до Червоної книги України. Орнітологи помітили птахів за їхнім співом.

  • Пташок зареєстрували у межах систематичного вивчення орнітофауни на території парку. Дослідження проводять, щоб отримати достовірні дані про сучасний стан орнітокомплексів. Це своєрідна “інвентаризація” птахів, виявлення типових і рідкісних видів з метою їхнього подальшого моніторингу, — пояснила Наталія Кратасюк, старша наукова співробітниця Національного природного парку “Мале Полісся”.

Також у парку мешкають різні види ряду дятлових, серед яких: жовна сива, зелена і чорна, дятел великий, середній і трипалий.

  • Дятел білоспинний — дуже рідкісний птах. За 10 років існування парку і ще задовго до його створення, коли проводили дослідження щодо того, яка фауна водиться на місцевості, його не фіксували. Цього разу вдалося вперше помітити цей вид на двох локаціях. Зазвичай, він, як і більшість дятлів, шукає личинки й комахи у корі дерев, — розповіла Наталія Кратасюк.

Орнітологи помітили червонокнижних птахів за допомогою аудіального методу.

  • У дятла білоспинного, як і в кожної пташки, є свій характерний спів. Завдяки цьому досвідчені орнітологи змогли його ідентифікувати. Щоб підтвердити свої висновки, за допомогою бінокля, птаха знайшли, щоб поспостерігати за ним, – додали у Парку.

Наталія Кратасюк пояснила, ареал поширення дятла білосніжного — територія, що знаходиться на півночі від Хмельницької області. Тому під час подальших орнітологічних досліджень фахівці будуть встановлювати, чи гніздяться птахи, чи вони тимчасово перебували у парку.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.