Вівторок, 14 Січня
Shadow
Головна » Актуально » » На Хмельниччині використовують новий інструмент протидії незаконним рубкам та “тіньовому” ринку деревини

На Хмельниччині використовують новий інструмент протидії незаконним рубкам та “тіньовому” ринку деревини

На Хмельниччині використовують новий інструмент протидії незаконним рубкам та “тіньовому” ринку деревини

У всіх філіях Подільського лісового офісу в обов’язковому порядку у ТТН додають фото завантажених на автомобіль колод. Це – одна із складових проєкту з удосконалення контролю за обігом деревини, який запроваджений ДП “Ліси України”.

  • Товарно-транспортна накладна – це документ, що дає право покупцю на перевезення партії деревини. У ТТН зазначаються дата, обсяг продукції, дані водія та автомобіля, номера бирок. ТТН обліковується у Єдиній державній системі електронного обліку деревини, – зазначають в офісі.

Раніше теоретично співробітники лісгоспів могли перебити бирки та вивезти за однією ТТН декілька партій деревини приблизно однакового обсягу. Виявити підміну при перевірці автомобіля на дорозі досить складно, бо формально у водія всі документі нібито в порядку.

  • Наразі завантажена на лісовози деревина фотографується з трьох ракурсів, після чого файли з фотографіями завантажуються в систему ЕОД. І лише, коли всі дані завантажені, відбувається оформлення дозвільного документа для перевезення лісопродукції. Малюнок складеної деревини є унікальним, продублювати його неможливо. Відповідно, ТТН другий раз не використаєш, – додають в установі.

Інформація про ТТН є відкритою. Будь-хто може знайти конкретну накладну на сайті ДП «ЛІАЦ» за номером документу або номером автомобіля та перевірити справжність документів у водія лісовозу.

Поліція, лісова охорона або місцеві активісти елементарно викриють злочинців, порівнявши фото з ТТН з реальним виглядом колод у кузові автомобіля.

  • У перспективі – запровадження GPS-моніторингу за переміщенням вантажних та спеціалізованих автотранспортних засобів у лісових масивах. Автомобілі господарств будуть обладнані GPS-трекерами і мають рухатись визначеними маршрутами. У режимі онлайн фіксуватимемо напрямок, місця та час стоянки, витрати палива. Це тотальний контроль, який не залишає шансів для “тіньових” схем, – наголосили лісівники.

Популярні пости