Понеділок, 29 Листопада
Shadow
Головна » Актуально » » На Хмельниччині викрили турагенцію, яка видавала “липові” COVID-сертифікати

На Хмельниччині викрили турагенцію, яка видавала “липові” COVID-сертифікати

На Хмельниччині викрили турагенцію, яка видавала “липові” COVID-сертифікати

На Хмельниччині двоє підприємців, власники туристичної агенції, які працевлаштовували громадян за кордоном, організували протиправну схему. Вони за допомогою медсестри з Рівного вносили неправдиві відомості про вакцинацію в електронну систему охорони здоров’я «eHealth». Крім того, підробляли міжнародні COVID-свідоцтва.

Як додаткову опцію, вони пропонували своїм клієнтам швидке виготовлення сертифікатів про вакцинацію. Також задокументовано, що послугами зловмисників користувались колишні та діючі посадовці, правоохоронці та бізнесмени з різних областей України, – зазначила Людмила Рябчук, речниця УСБУ у Хмельницькій області.

Вартість одного підробленого міжнародного свідоцтва становила 1 800 гривень, а внесення відомостей про вакцинацію до баз даних без її проведення – 150 євро. Щомісяця ділки заробляли на підробках понад 300 тисяч гривень.

Зловмисники залучили до схеми медпрацівницю центру первинної медико-санітарної допомоги однієї із сільських рад на Рівненщині. Вона забезпечувала внесення інформації про псевдовакцинацію до реєстру «eHealth», – зазначили в СБУ.

Нині триває слідство у межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) Кримінального кодексу України.

Вирішується питання щодо оголошення про підозру фігурантам оборудки. Заходи з припинення протиправної діяльності проводились спільно з Нацполіцією за процесуального керівництва Хмельницької обласної прокуратури.        

Популярні пости