Субота, 16 Жовтня
Shadow
Головна » Актуально » » На Хмельниччині за 100 днів продали понад три тисячі гектарів с/ г земель

На Хмельниччині за 100 днів продали понад три тисячі гектарів с/ г земель

На Хмельниччині за 100 днів продали понад три тисячі гектарів с/ г земель

З 1 липня 2021 року в Україні набув чинності закон про відкриття ринку землі та почала діяти платформа для її продажу та придбання.

Скасування мораторію – це перевага не лише для землевласника та фермера, а й для кожного українця в цілому, адже розвиток ринкових відносин стимулює зростання економіки всієї держави, підвищення якості продукції та розвиток країни в цілому, – зазначив під час брифінгу Володимир Білик, заступник голови Хмельницької ОДА.

У Хмельницькій області налічується 1,566 млн га сільськогосподарської землі, 1 680 землевпорядників, 1 119 фермерських господарств.

Наразі зареєстровано 28 288 правочинів щодо відчуження земель сільськогосподарського призначення на загальну площу 70 569 га. Укладено 2 203 договорів, що становить 8% від усіх договорів по Україні.

За договорами купівлі-продажу в нашій області відчужено 3 528 га земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Від початку функціонування ринку землі середня вартість 1 га для продажу в нашій області становить 39,6 тис. грн. Середня ціна за оренду 1 га – 4 тис. грн, – додає Володимир Білик.

Популярні пости