Вівторок, 27 Вересня
Shadow
Головна » Актуально » » На Хмельниччині заборонять вилов раків: що загрожує порушникам

На Хмельниччині заборонять вилов раків: що загрожує порушникам

На Хмельниччині заборонять вилов раків: що загрожує порушникам

На Хмельниччині з 15 серпня по 30 вересня 2022 року встановлено заборону на вилов раків під час їх другої линьки. Терміни заборони були встановлені за рекомендацією Інституту рибного господарства НААН України.

Метою заборони є захист раків на період, під час якого вони найбільш вразливі. Причиною линьки раків є їх ріст та розвиток. Панцир у раків надзвичайно міцний, він заважає повноцінно рости, тому такий процес, як скидання панцира, є необхідним для їх розвитку. Під час линьки вони скидають не лише панцир, а й хітинову оболонку очей та зябер. Линяють раки не у норах, а на відкритому просторі, тому в цей період вони менш всього захищені, – розповідають фахівці.

У водоймах Хмельниччини спостерігається дві линьки раків – у травні та серпні, але в молодих – щоразу при рості та розвитку. Вона триває від кількох годин до однієї доби. Проте період формування та зміцнення нового панцира може продовжуватися до півтора місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов цих річкових мешканців.

За вилов раків під час заборони передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Компенсація за одного незаконно виловленого рака становить 3332 грн, – зазначають у Хмельницькому рибоохоронному патрулі.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.