Понеділок, 26 Лютого
Shadow
Головна » Актуально » » На Хмельниччині зафіксовано сказ у майже двох десятків тварин: що радять фахівці

На Хмельниччині зафіксовано сказ у майже двох десятків тварин: що радять фахівці

На Хмельниччині зафіксовано сказ у майже двох десятків тварин: що радять фахівці

На Хмельниччині цьогоріч підтверджено сказ у майже двох десятків тварин. Такі дані повідомляють в Хмельницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Уже більше 20 років на території Хмельниччини не фіксують випадків захворювання на сказ серед людей. Однак, майже за шість місяців цього року за медичною допомогою внаслідок укусів тварин звернулися 850 мешканців краю. У 642 випадках укуси спричинили собаки, у 118 — коти, в 11 — гризуни, в 4 — сільськогосподарські тварини, в 2 — лисиці, в 3 випадках — інші дикі тварини, – коментують в центрі.

Зокрема Хмельницька регіональна державна лабораторія Держпродспоживслужби підтвердила сказ у 5 собак, 10 котів, лисиці та бичка.

Торік внаслідок укусів тварин до лікарів звернулися 1465 осіб, близько третини з них отримали антирабічні щеплення, –  зазначають в центрі контролю та профілактики хвороб.

На сказ можуть хворіти всі види свійських та диких тварин, а також гризуни, кажани й птахи.

Найчастіше заразитися людина може від собак, котів та лисиць. Щоб запобігти цьому, господарі зобов’язані зареєструвати домашніх улюбленців у ветклініці та щепити їх проти сказу. Для вигулу свійських тварин у громадах мають бути виділені та облаштовані спеціальні майданчики, – наголошують фахівці.

Крім того, собак і котів не можна брати з собою у магазини, їдальні, на дитячі майданчики, пляжі, у парки, сквери, сади та інші місця загального користування. Категорично забороняється торкатися незахищеними руками хворих диких та домашніх тварин, приносити їх в житлові приміщення. Також відповідні служби у населених пунктах зобов`язані вести систематичний відлов бродячих собак та кішок.

Попередити розповсюдження цього захворювання серед людей можна тільки дотриманням профілактичних заходів та регулярними щепленнями свійських тварин проти сказу, – додають в установі.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.