
Нині, після періоду посадки та доповнення лісових культур, лісівники краю починають ще один важливий етап вирощення лісу. Тривають роботи з догляду за культурами. Як це відбувається у їх підприємстві розповіли лісівники ДП «Ізяславський лісгосп».
– Просапування, прокошування, мульчування – ці та інші методи догляду лісівники проводять з першого року вирощування насаджень аж до того часу, коли культури зімкнуть крони.
Скрізь, де це є можливим, лісівники практикують механічні догляди, адже це – зменшення обсягів ручної праці та підвищення її продуктивності, – пояснюють у лісгоспі.



Серед ефективних агрегатів, якими користуються, розповідають лісівники, – подрібнювач Kansas- 170. Таких в експлуатації підприємства є два.
– Лісівники вже оцінили їх переваги. Використання в роботі цих механізмів дозволяє зменшити витрати на догляди та підвищити продуктивність праці в 4-5 разів, – коментують на підприємстві.

Однак, є й такі ділянки, де слід роботи виконувати вручну. Лісівники пояснюють, на таких ділянках у боротьбі з бур’янами їх дбайливі руки є незамінними.
– Цьогоріч ми запланували провести догляди на площі близько 1000 гектарів, – кажуть у лісгоспі. – Роботи ці тривають впродовж усього літа, а їх кількість залежить від типу ґрунтів та погодних умов.