Понеділок, 24 Січня
Shadow
Головна » Актуально » » На Хмельниччину насувається щільна хмара пилу з Сахари: про що попереджають синоптики

На Хмельниччину насувається щільна хмара пилу з Сахари: про що попереджають синоптики

На Хмельниччину насувається щільна хмара пилу з Сахари: про що попереджають синоптики

На територію України та Хмельниччину зокрема, з африканської пустелі Сахара насувається щільна пилова хмара. Західні області накриє першими.

Як повідомляє інформаційне агентство синоптика Валерія Латуха, хмара пилу включає частки аерозолю, які становлять серйозну небезпеку для людського організму. Мікрочастинки ускладнюють дихання, особливо хворим на респіраторні захворювання та астму.

Також аерозолі негативно впливають на погоду і клімат, при цьому, охолоджуючи чи нагріваючи Землю, сприяючи або запобігаючи утворенню хмар.

– Коли коефіцієнт прозорості атмосфери AOD збільшується до 0,5 1,0 і більше 3,0, аерозолі стають настільки щільними, що сонце закривається,- повідомляє метеоролог Валерій Латуха.

Небезпечна хмара рухається з Польщі і охопить третину території країни. Погода УНІАН повідомляє, що хмари пилу з пустелі Сахара рухаються у двох напрямках: одна поширюється над Європою, інша – Атлантичним океаном. Хвилі пилу, підняті за останні декілька днів, вже досягли Карибського моря.

Фахівці рекомендують населенню, яке входить до групи ризику, утримуватися від перебування на вулиці та закривати вікна. Якщо ж є необхідність вийти на вулицю, то брати з собою воду та захист для дихальних шляхів.

Популярні пости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.