Субота, 20 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » На Хмельницькій АЕС розпочнеться українсько-американська співпраця

На Хмельницькій АЕС розпочнеться українсько-американська співпраця

На Хмельницькій АЕС розпочнеться українсько-американська співпраця

Напередодні в. о. президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін разом із делегацією спеціалістів, по завершенню візиту до США та підписанню низки меморандумів, прибув на майданчик Хмельницької АЕС. Там він розповів деталі майбутнього довгострокового співробітництва з американськими компаніями для розвитку атомної енергетики України.

Зокрема, підписаний Меморандум із американською компанією «Westinghouse» передбачає будівництво п’яти енергоблоків в Україні. Один з них планують побудувати на Хмельницькій АЕС.

Ми плануємо побудувати пілотний блок тут, саме на Хмельницькій АЕС, і після цього звести ще чотири енергоблоки на майданчиках інших українських АЕС, – повідомив Петро Котін.

Тому перед нетішинською громадою відкриваються нові перспективи, а саме створення сотень робочих місць, адже навантаження на інфраструктуру міста зросте. Потрібно буде тисячі будівельників, суміжників тощо.

Будівництво нового енергоблоку – важлива подія не тільки для Нетішина та регіону, але без перебільшення, для України! Особливо в контексті енергозалежності від північного сусіда. Запуск газогону в обхід України (Північний Потік 2) може бути компенсований саме виробництвом дешевої та експорторієнтованої електроенергії з ядерної продукції «Вестінгаус», яка вже широко застосовується на Українських АЕС, – зазначив Олександр Супрунюк, Нетішинський міський голова.

Також, згідно з європейською практикою, 10% від вартості робіт має бути направлено на розбудову інфраструктури тридцятикілометрової зони.

Важливо правильно використати кошти міста для того, щоб забезпечити комфортні умови проживання в місті та передбачити забезпечення працівників роботою після завершення будівництва через 7-10 років. Щоб не повторити сумний досвід завершення будівництва 1-2 енергоблоків, коли тисячі нетішинців-будівельників змушені були шукати кращої долі по світу, – зазначив Петро Котін.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.