Вівторок, 28 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » На Шепетівщині садять ліси не лише люди, а й інноваційні машини

На Шепетівщині садять ліси не лише люди, а й інноваційні машини

На Шепетівщині садять ліси не лише люди, а й інноваційні машини

В Ізяславській та Шепетівській філіях минулої осені, вперше в Україні, запрацювали фінські машини PM160 для висаджування сіянців із закритою кореневою системою.

Процес посадки – повністю автоматичний. Машина самостійно робить лунку в ґрунті, регулює глибину ямки, поміщає сіянець, підживлює його мікро- та макроелементами для покращення росту. Далі агрегат прикопує саджанець з обох сторін та обробляє репелентами – спеціальними речовинами, які відлякують комах, гризунів та тварин, що можуть пошкодити молоді насадження, – розповідають у Шепетівській філії.

Система працює за допомогою мобільного обладнання з підключенням Bluetooth. Оператор вносить в базу площу ділянки, її контури та встановлює GPS-координати. Далі ж задає схему посадки і система автоматично її виконує.

Установка садить сіянці з механічною та рівномірною точністю. Процес в режимі онлайн можна відслідкувати на центральному сервері. Таке програмне забезпечення дає можливість створити цифровий двійник лісу, – додали у філії.

Направляюча система дозволяє проводити посадку навіть вночі. Швидкість висадки є конкурентоспроможною, адже тепер не потрібно здійснювати попередню підготовку ґрунту для висадки сіянців. Цей процес виконує машина.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.