Середа, 19 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » На Шепетівщині торгують “золотими” яйцями

На Шепетівщині торгують “золотими” яйцями

На Шепетівщині торгують “золотими” яйцями

За рік ціна на окремі продукти харчування у регіоні зросла майже вдвічі.

Серед лідерів здорожчання: курячі яйця, яловичина, цукор-пісок та соняшникова олія. Ця тенденція тримається не лише на Шепетівщині, а й по усій країні.

Якою є ситуація сьогодні?

У Шепетівському районі, як і по всій області, з початку року спостерігаємо значне зростання цін на окремі позиції продуктового кошику.

Цукор, у порівнянні із 2020 роком, здорожчав більш, як на 10%. За один кілограм “білого золота” доведеться заплатити в середньому 23,20 грн. Десяток яєць обійдеться у 32,90 грн,. Для порівняння: у квітні минулого року середня ціна на них коливалась у межах 21,50 грн.

За кілограм яловичини заплатимо 172 грн, у той час, як минулоріч вона коштувала 140 грн. Натомість, значно здешевшала “молочка” та кисломолочні продукти.

Чому так сталось?

Як коментують у міністерстві фінансів, ця криза пов’язана з декількома факторами: посухою влітку, неврожаєм, поширенням ковідної інфекції в Україні та великим попитом Китаю на товари імпорту, зокрема з України.

Оскільки Китай почав масово скупляти зернові, які є і сировиною для більшості продуції, і кормом для птиці та худоби, це вплинуло на здорожчання яєць, круп та олії. Цукор здорожчав через неврожай цукрового буряка.

Ціни на м’ясо зменшились через те, що українці скоротили його споживання майже на пів кілограма. Курятину через її дешевизну українці споживають більше, однак через те, що експорт птиці поки неможливий через COVID, її ціна стабільна.

У Міністерстві економіки коментують, що на державному рівні регулювати ціни не будуть, проте, жорстко контролюватимуть відсоток експорту зерна за кордон. На ситуацію вплине урожай 2021 року.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.