Вівторок, 21 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » “Почали відроджувати фольк до того, як це стало мейнстрімом”, – шепетівські “Кумасі” розповіли про досвід, творчість та амбітні плани

“Почали відроджувати фольк до того, як це стало мейнстрімом”, – шепетівські “Кумасі” розповіли про досвід, творчість та амбітні плани

“Почали відроджувати фольк до того, як це стало мейнстрімом”, – шепетівські “Кумасі” розповіли про досвід, творчість та амбітні плани

Їх жартома називають «Шепетівською Дахою Брахою». Фольклорний колектив «Кумасі» співає народні пісні у сучасній обробці з 2014 року.

За шість років творчості невгамовні виконавиці разом зі своєю «кумасянською мамкою» Жанною Балагур стали відомими далеко за межами рідної Шепетівки. Виконавиці – лауреатки і переможниці регіональних, Всеукраїнських та міжнародних пісенних конкурсів і фестивалів.

Ідея об’єднатись у колектив, як і назва “Кумасі”, у дівчат виникла спонтанно, – розповідає керівниця Жанна Балагур, – у сім’ї – одне одному найближчими є кровні родичі, далі за спорідненістю – куми. Саме тому, оскільки ми одна одній є настільки близькими, й обрали таку назву: куми – лагідно “Кумасі”.

Розповідають, що до підбору репертуару теж підійшли креативно. Вирішили виконувати фолк у різних його варіаціях, адже в Шепетівці, звідки дівчата родом, такого тоді ще ніхто не робив.

May be an image of 6 людей та людей посміхаються
Фото: fb-акаунт “Кумасі”

Дівчата співають народним вокалом, який відродив свою популярність в Україні не так давно. У подібному виконанні можна почути композиції гурту Go-A, який представлятиме нашу країну на пісенному конкурсі Євробачення. Проте у Європі та Україні такий “народний” спів популяризували першими саме “Кумасі”. Своїм вокалом лише у 2020 році дівчата підкорили “Слов’янський вінець”, “Колодар”, “На зустріч мрії”, “Грай музико, моя” та інші популярні фестивалі та конкурси.

Перед кожним концертом ми репетируємо по сотні разів знову і знову, – каже “Кумася” Крістіна, – аби на гідному рівні представити і себе, і своє місто. Нам дуже приємно, коли це вдається якнайраще.

У 2020 році дівчата зняли свій перший кліп на ковер-версію народної пісні “Ой помию я звечора ноги”, де об’єднали етно-мотиви з відомою латино-американською піснею “Havana”.

Одразу після цього у нас з’явилась ідея ще одного музичного відео, – говорить “Кумася” Саша, – проте, на заваді запису та зйомкам став карантин. Ми дуже віримо, що зможемо таки реалізувати свою ідею вже цього літа. А поки працюємо над новими піснями.

Як розповідають дівчата, роботу над новими проєктами та ідеями перервала пандемія.

Здається, ще вчора все було таке звичайне: спілкування, репетиції,- говорить “Кумася” Соня, – а сьогодні – жодних концертів чи активностей. В такі моменти починаєш цінувати дуже багато речей.

Зараз “Кумасі”, як і всі творчі колективи, підлаштовуються під ковідні реалії – організовують виступи онлайн та беруть участь у конкурсах дистанційно. Паралельно напрацьовують новий репертуар.

Ми об’єднали народну пісню “Стрілець” з хітом гурту “Океану Ельзи” “Обійми”, – розповідає “Кумася” Наталя. – Ці композиції, однаково енергетично сильні та глибокі, разом створюють справжню музичну магію.

Поки дівчата працюють з форматом переспіву, але не виключають, що невдовзі заспівають авторських пісень. У найближчому майбутньому – онлайн-фестивалі та другий кліп.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.