Субота, 13 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » На Шепетівщині, вперше в Україні, садитимуть ліси за допомогою інноваційних машин

На Шепетівщині, вперше в Україні, садитимуть ліси за допомогою інноваційних машин

На Шепетівщині, вперше в Україні, садитимуть ліси за допомогою інноваційних машин

На Шепетівщині вперше запустили технологію висаджування сіянців із закритою кореневою системою за допомогою техніки. Такий процес посадки – повністю автоматичний. Про це інформує очільник Хмельницького ОУЛМГ Петро Пешко.

– Ізяславський та Шепетівський лісгоспи запустили в дію фінські машини PM160 для висаджування сіянців із закритою кореневою системою. Такі технології – перші в Україні. Наприклад, в Латвії працює лише один такий механізм, а в нашій області – вже два, – наголосив Петро Пешко.

Машина самостійно робить лунку в ґрунті, регулює глибину ямки, поміщає сіянець, підживлює його мікро- та макроелементами для покращення енергії росту. Далі агрегат прикопує саджанець з обох сторін та обробляє репелентами – спеціальними речовинами, які відлякують комах, гризунів та тварин, що можуть пошкодити молоді насадження.

– Система працює за допомогою мобільного обладнання з підключенням Bluetooth. Оператор вносить в базу площу ділянки, її контури та встановлює GPS координати. Далі ж задає схему посадки і система автоматично її виконує, – додаю Петро Пешко.

Установка садить сіянці з механічною та рівномірною точністю. Процес в режимі онлайн можна відслідкувати на центральному сервері. Таке програмне забезпечення дає можливість створити цифровий двійник лісу.

Серед переваг – полегшення праці людей, економія часу та ресурсу, адже тепер не потрібно здійснювати попередню підготовку ґрунту для висадки сіянців, цей процес виконує сама машина. Швидкість висадки є конкурентоспроможною, порівняно з традиційними методами, що дає економічний ефект. Направляюча система дозволяє проводити посадку навіть вночі. І, що важливо, центр природничих досліджень у Фінляндії (LUKE) дослідив: сіянці, посаджені машиною, виживають краще, ніж посаджені вручну, – наголошує очільник Хмельницького ОУЛМГ.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.