П’ятниця, 28 Січня
Shadow
Головна » Актуально » » На Шепетівщині вшановують дату від дня народження відомого вченого України

На Шепетівщині вшановують дату від дня народження відомого вченого України

На Шепетівщині вшановують дату від дня народження відомого вченого України

9 серпня 1936 року в селі Лотівка Шепетівського району народився видатний вчений України, академік, організатор вищої медичної освіти та науки в України Гордій Кіндратович Палій.

Юнак розпочав професійний шлях з навчання в Рівненському медичному училищі, яке закінчив в 1955 р. Тоді ж став завідувачем сільського фельдшерсько-акушерського пункту. Після служби в армії Гордій Палій закінчив Чернівецький державний медичний інститут з відзнакою і був направлений на наукову роботу на кафедру мікробіології, де трудився на різних посадах до 1976 року, – розповідає науковий співробітник Шепетівського музею пропаганди Олександр Лукашук.

В 1976-2017 рр. Гордій Кіндратович – завідувач кафедри мікробіології, вірусології та імунології Вінницького державного медичного університету ім. М.І.Пирогова. З 1980 по 2012 рр. працював також проректором з науково-педагогічної (міжнародні зв’язки) роботи.

Значний внесок в науку Палій зробив як винахідник ряду антимікробних препаратів. Від початку діяльності Фармакологічного комітету МОЗ України наш земляк очолював експертну комісію з протимікробних, противірусних та фунгістатичних засобів. Під його керівництвом розроблено і затверджено АНД на лікарські антимікробні препарати амосепт, антифунгін, аурісан, горостен, декасан, отоцид, палісан, палісепт, риносепт, септефріл.

Тисячі лікарів пройшли підготовку з мікробіології під керівництвом Гордія Кіндратовича. За весь час своєї професійної діяльності він підготував 10 докторів та 54 кандидати наук.

Г.К.Палій мав значні наукові здобутки. Він був автором 323 наукових праць, трьох галузевих нововведень, 62 авторських свідоцтв, патентів; 6 монографій, співавтор підручника «Мікробіологія, вірусологія, імунологія» тощо.

Гордій Кіндратович мав численні нагороди. Він був нагороджений ювілейними медалями Д.К.Заболотного, Л.В.Громашевського, Луї Пастера, преміями М.І.Пирогова, фонду «Професіонал», знаками «Відмінник охорони здоров’я», «Винахідник СРСР», бронзовою медаллю ВДНГ СРСР та ін.

Чоловік був гарним сім’янином, батьком і дідусем. Донька Ірина і син Віктор продовжили лікарську і наукову династію.

В грудні 2019 року Гордій Корнійович пішов з життя, лишивши по собі світлу пам’ять та величезний науковий доробок в медицині, який продовжує приносити користь людям.

Популярні пости