Неділя, 8 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » На Шепетівщині жінка доводила своє материнство в суді

На Шепетівщині жінка доводила своє материнство в суді

На Шепетівщині жінка доводила своє материнство в суді

Жителька селища Понінка, що у Шепетівському районі, змушена була в Полонському районному суді доводити, що вона є матір’ю двох дітей. Як повідомляє пресслужба Хмельницького апеляційного суду, встановлення факту родинних відносин її, як матері двох синів, має для неї юридичне значення.

За матеріалами справи, Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області відмовило жінці у призначенні пенсії за віком через відсутність необхідного страхового стажу, оскільки до нього не зараховано період відпусток по догляду за дітьми до досягнення ними трирічного віку (1981-1984 та 1984-1987 роки), – повідомляє пресслужба Хмельницького апеляційного суду.

Пенсійний фонд відмовив жінці зараховувати ці роки через те, що прізвище матері в свідоцтвах про народження дітей не збігається з її прізвищем у паспорті.

Заявниця пояснила, що після одруження змінила своє прізвище на прізвище чоловіка. У свідоцтві про народження старшого з дітей її прізвище й сина написали з помилкою: замість «е» – «і». У свідоцтві про народження молодшого сина її та синове прізвище записали правильно, як і в чоловіка – через «е». Проте у 1999 році жінка отримала паспорт громадянина України, де її прізвище – знову з помилкою, через «є». Тож, у кожному з цих документів у неї різні прізвища. Цей й стало підставою для звернення до суду з позовом, – додає суд.

Однак, син підтвердив, що заявниця – його мати і що дійсно в документах їхні прізвища записані з помилкою. Також чоловік пояснив, що вони у шлюбі з 1980 року й мають двох синів, у свідоцтвах про народження яких є розбіжності в написанні прізвищ як дітей, так і батьків.

Врахувавши всі дані та свідчення, суд вважає, що докази, досліджені в суді, об’єктивно підтверджують правдивість доводів. Відтак, позов заявниці задоволено.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.