П’ятниця, 4 Жовтня
Shadow
Головна » Актуально » » На Славутчині переселенці вирощують понад десяток видів мікрозелені

На Славутчині переселенці вирощують понад десяток видів мікрозелені

На Славутчині переселенці вирощують понад десяток видів мікрозелені

У Славуті, що на Хмельниччині, діє ферма з вирощування мікрозелені. Створили її на ґрантові кошти, а працюють тут вимушені переселенці з Донеччини та Одеси. Зокрема, з початком повномасштабної війни Славута прийняла понад 5 000 вимушених переселенців. Наразі в громаді проживає 1 977 ВПО. З них 349 – пенсіонери, 107 – люди з інвалідністю.

Джерело: ХМ-ІНСАЙД

  • Вважаємо, що це – наші люди. Ми максимально намагались забезпечити роботою усіх охочих. Вимушені переселенці зараз працюють в освітніх та медичних закладах, на комунальних підприємствах. Також шукали інші можливості, щоб допомогти людям адаптуватися та знайти себе на новому місці, – розповідає міський голова Славути Василь Сидор.

Одним із успішних прикладів цього став проєкт «Створення умов для економічної та соціальної інтеграції ВПО до Славутської територіальної громади. Підтримка зайнятості ВПО на місцевому рівні». Головна мета проєкту — допомогти вимушеним переселенцям здобути нові знання й навички, вирішити питання підвищення економічної спроможності та їх адаптації у громаді. Обрали вирощування мікрозелені.

  • За ґрантові кошти зробили ремонт у підвальному приміщенні та закупили необхідне обладнання: стелажі, холодильну шафу, кондиціонер та розхідні матеріали й насіння. На все витратили 25 000 доларів, – розповідає підприємець Олександр Іщук.

Також чоловік зауважив, що займається аграрною діяльністю уже понад 17 років. Цьогоріч дещо змінив профіль – опікується мікрофермою у Славуті.

Щоб набути досвід у новій для себе галузі, залучали фахівців, які проводили для підприємців-новачків семінари та майстер-класи. Перші місяці, зізнається Олександр, досліджували процес вирощування, оптимальний мікроклімат та вдосконалювались. Починали із 8 культур, а зараз вирощують близько півтора десятки видів мікрозелені: горох, соняшник, редис, броколі, кінзу, амарант, базилік та інші.

  • Мікрозелень – це екологічно чистий продукт і дуже корисний. Зараз наші основні замовники – це кафе і ресторани, які додають мікрозелень до своїх страв. Купують і звичайні славутчани, але не на постійній основі, а більше, щоб скуштувати щось новеньке, – каже підприємець.

На підприємстві створили три робочих місця для ВПО. Наразі на фермі працюють Олександр, Наталя і Тетяна, які раніше мешкали на Донеччині та в Одесі. Олександр Волков з Маріуполя переїхав у Славуту в 2022 році. На фермі займається безпосередньо вирощуванням мікрозелені і веде звітність.

  • Я навіть не очікував, що мікрозелень користуватиметься таким попитом. Зараз маємо клієнтів з міста і відпрацьовуємо співпрацю з бізнесом за межами Славути. Можемо надсилати її і поштою. Сподіваюсь, що найближчим часом зможемо налагодити співпрацю з супермаркетами, – ділиться чоловік планами на майбутнє.

Олександр Іщук зазначає, що культури ростуть від тижня до місяця. Ціни на мікрозелень коливаються від 30-40 гривень до 120 гривень за особливо вибагливі сорти. Але вартість, каже, залежить від регіону збуту: у столиці ціни на таку ж продукцію значно вищі. Тож, радять усім скуштувати свою, вирощену з любов’ю, доступну та вітамінну мікрозелень.

Популярні пости