П’ятниця, 19 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Нарешті без Терешкової: у Шепетівці перейменують десять вулиць

Нарешті без Терешкової: у Шепетівці перейменують десять вулиць

Нарешті без Терешкової: у Шепетівці перейменують десять вулиць

Десять вулиць та провулків перейменують, оскільки вони носять імена тоталітарних постатей, котрі дотичні до винищення української національності та народу. Йдеться, зокрема, і про вулицю імені Терешкової, радянської космонавтки і нині російської депутатки, яка лобіювала війну у Сирії та вторгнення російських військ до України, вітала окупацію українського Криму росіянами.

Вулицю її імені планують перейменувати на вулицю Архієпископа Малюшкевича. Він – наш земляк, народився в с. Жилинці, був архієреєм Української автокефальної Православної Церкви. Після ліквідації УАПЦ став спеціальним єпархіальним представником Всеукраїнського церковного тимчасового організаційного комітету у Чернігівському та Волинському округах; жертва окупаційного комуністичного терору.

Також, пишуть у міськраді Шепетівки, в місті планують перейменувати наступні вулиці:

вул. ПетроваПетров Федір Миколайович

Радянський державний та партійний діяч, член ЦК Далекосхідного бюро (1920), заступник голови Ради міністрів Далекосхідної республіки (1921-1922).
Вулиця Микола Петрова — історик української літератури та української науки, етнограф, церковний історик, літературознавець, мистецтвознавець, археолог, краєзнавець та громадський діяч.
вул. КриловаКрилов М. М.

Діяч комуністичної партії.
В даному випадку пропозиція уточнення — вулиця на честь відомого байкаря Крилова І. А. не є правильною, так як він також був постаттю російського культурного надбання, тому на пропозицію комісії підтримана назва — вулиця Затишна.
вул. ВолковаВолков І.

Організатор партосередку ВКП(б) у Гуляївці (Березівський район Одеської області) у 1918 р. На честь нього перейменували село Танівка.
вулиця Енергетиків (в зв’язку з тим, що поруч розташований Шепетівський РЕМ).
вул. Гончарова пров. ГончароваГончаров Федір Васильович

Діяч комуністичної партії, член ЧК.
Вулиця Музівська — історична назва вулиці 1917 року.
вул. Островського пров. ОстровськогоОстровський Микола Олексійович

Радянський військовий та партійний діяч, письменник; учасник встановлення радянської влади в Україні та боротьби з повстанським рухом, служив у бригаді І. Котовського, 1-й кінній армії та Частинах особливого призначення Червоної армії (ЧОН), співробітник  Ізяславської ЧК (19191-1921), секретар райкому комсомолу в Берездові та Ізяславі, секретар окружкому комсомолу в Шепетівці (1924); бригадний комісар Політуправління Червоної армії (1936).
Вулиця Соборності України, відповідно до опитування містян, 31,6% проголосували за Соборності  назву. вулицю Островського в с. Жилинці на вулицю Українську.
вул. РуднєваРуднєв Микола Олександрович

Радянський військовий діяч учасник встановлення радянської влади в Україні. Командував полком при спільному із загонами Червоної гвардії нападі на найважливіші об’єкти Харкова та роззброєнні українських військ Центральної ради. З лютого 1918 року — заступник наркома по військових справах Донецько-Криворізької Радянської республіки.
Вулиця Левадська — розташована поряд із закінченням вулиці Островського, яка історично мала назву Левадська.
вул. ФадєєваУчасник встановлення радянської влади в Сибіру і на Далекому Сході, брав участь у придушенні Кронштадського повстання 1921 р. Голова Союзу письменників СРСР, учасник кампанії «боротьби з космополітизмом» у 1949 р.Підтримана пропозиція комісії на вулицю Джерельну.

При цьому, додають у виконкомі, зміна назви вулиці не впливає на субсидію. Також не потрібно вносити зміни в документи (прописка, документи на житло тощо).

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.