П’ятниця, 1 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Наталя Собчук про зразковий шкільний музей у Шепетівській ЗОШ №1

Наталя Собчук про зразковий шкільний музей у Шепетівській ЗОШ №1

Наталя Собчук про зразковий шкільний музей у Шепетівській ЗОШ №1

Днями шкільний музей у Шепетівській ЗОШ №1 вкотре визнали зразковим в Україні. За 18 років існування це вже не перше досягнення команди музею. Про історію, цілі та цінності ми розпитали у директорки навчального закладу Наталі Собчук.

“Музей історії школи” заснували у Шепетівській ЗОШ №1 28 жовтня 2004 року (Свідоцтво про відомчу реєстрацію музею при закладі освіти системи Міністерства освіти і науки No22-24-07).

Ініціаторами заснування музею стали тодішній директор Молявчик В. А., адміністрація закладу. Ідею підхопили педагоги, вчителі-ветерани, випускники.

Експозицію формували причетні до школи, а експонати знаходили в домашніх та шкільних архівах, на горищі, у підсобних приміщеннях навчального закладу. В 2017 році музей визнали “Зразковим”. Упродовж років його існування експозиції постійно оновлювались. Остання відбулась у 2019 році і зараз їх у музеї діє 11:

 • Школа у роки війни;
 • Визволення Шепетівки від нацистських окупантів;
 • Наші досягнення;
 • Вчителі-ветерани;
 • Учитися так, щоб бути першими;
 • «Шепетівка від А до Я» (визначні постаті Шепетівщини);
 • 75 річниця вигнання з України нацистських окупантів;
 • Перетворення: ЗОШ №1 – НВО № – ЗОШ №1;
 • Видатні випускники нашої школи;
 • Випускники школи – воїни-інтернаціоналісти;
 • Герої живуть поруч (учасники АТО (ООС)).

Окрім цього, в роботі музею діє своя структура. Напрямками його діяльності керує рада, до складу якої входять вчителька історії Лілія Гасюк, заступниця директора з виховної роботи Наталія Сташевська, учениці школи Ангеліна Гаврилюк та Діана Безкоровайна.

Приймаючи виклики сьогодення, Шепетівська ЗОШ №1 є одним із п’яти закладів освіти Хмельницької області, що беруть участь в експерименті Всеукраїнського рівня з реалізації Програми «Нова українська школа у поступі до цінностей». Одним із елементів впровадження Програми є створення музейного комплексу школи, що дає змогу пропагувати виховні технології, форми, побудовані на традиціях і звичаях навчального закладу.

Учнівський актив нашого Музею історії школи підтримує корисні ініціативи, зокрема, беремо участь у громадських проєктах. Серед останніх – проєкт «Історія моєї громади: Минуле для спільного майбутнього», який реалізується представництвом DVV International в Україні у партнерстві з Фондом Кьорбера та у співпраці з Всеукраїнською асоціацією викладачів історії та суспільних дисциплін “Нова Доба”, міжнародною мережею історичних конкурсів EUSTORY за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

Серед форм роботи музею, розповідає пані Наталя, реалізують і презентативні – створюють віртуальну екскурсію, мультимедійні проєкти, інформаційні буклети.

Декілька років поспіль беремо участь у пошуковій акції учнівської молоді «Герої серед нас: сучасні захисники України». На основі матеріалів музею проводиться науково-дослідна робота.

За роки роботи музей та його творці-учні мають чимало досягнень, розповідає директорка закладу.

У 2017 році, відповідно до Рішення комісії з присвоєння звання «Зразковий музей» музеям при навчальних закладах, які перебувають у сфері управління Міністерства освіти і науки України (наказ Міністерства освіти і науки України від 21.04.2017 р. No 622), Музей історії школи Шепетівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 отримав звання «Зразковий музей». У 2022 році це звання підтверджено (наказ МОН від 11.08.2022 №731). Ми щорічні переможці міського та обласного туру Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів «Край, в якому я живу».

 • 2017 р. – Сокальська Ольга – переможець обласного туру, І місце;
 • 2019 р. – Літвін Олег – переможець міського туру, ІІ місце;
 • 2020 р. – Гаврилюк Ангеліна – переможець обласного туру, І місце;
 • 2021 р. – Сокальська Ольга – переможець обласного туру, ІІ місце;
 • 2022 р. – Гаврилюк Ангеліна – переможець обласного туру, ІІ місце;
 • 2022 р. – Безкоровайна Діана стала переможницею краєзнавчого конкурсу «Хмельниччина в особистостях».

20-23 березня 2017 року учениця школи Сокальська Ольга презентувала роботу музею на Всеукраїнському рівні у м. Києві на конкурсі, організованому Педагогічним музеєм України спільно з Українським державним центром дитячо-юнацького туризму, краєзнавства та військово-патріотичного виховання.

На базі музею проводились семінари керівників музеїв міста, а в 2018 році пройшов обласний семінар для спеціалістів, відповідальних за роботу музеїв при закладах освіти з питання «Формування громадянської активності школярів як складової патріотичного виховання засобами музейної роботи». Ми радо ділимось своїм досвідом та напрацюваннями шкільного музею у формуванні громадянської активності школярів як складової патріотичного виховання.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.