Неділя, 4 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Нацбанк розпочне замінювати банкноти 5, 10, 20,100 гривень старого зразка на нові

Нацбанк розпочне замінювати банкноти 5, 10, 20,100 гривень старого зразка на нові

Нацбанк розпочне замінювати банкноти 5, 10, 20,100 гривень старого зразка на нові

Національний банк України з 1 січня 2023 року розпочне поступово вилучати з обігу паперові банкноти номіналами 5, 10, 20 та 100 гривень зразків 2003 – 2007 років (попереднього покоління).

Замість них в обіг надійдуть оновлені банкноти та обігові монети, а саме: обігові монети номіналами 5 та 10 гривень зразка 2018 року, банкноти номіналами 20 та 100 гривень нового покоління.

Банкноти попереднього покоління змінюють задля підвищення якості готівки в обігу. Адже банкноти попереднього покоління, які вже досить тривалий час перебувають в обігу, мають значну зношеність. Їх заміна дасть змогу поліпшити готівкові розрахунки та їхню зручність для населення, – зазначають у Нацбанку.

Також заміна відбудеться, аби осучаснити дизайн банкнот. Велика кількість різних дизайнів банкнот одного номіналу в обігу може призводити до плутанини та витрат зайвого часу під час здійснення готівкових розрахунків.

Поступова заміна банкнот попередніх поколінь на відповідні обігові монети та осучаснені банкноти підвищить захист і якість грошей та зробить розрахунки зручнішими для громадян, – додають в установі.

З початку наступного року Національний банк спільно з банками розпочне поступове вилучення з готівкового обігу зазначених банкнот. Зокрема банки України не видаватимуть із кас такі банкноти за всіма видами готівкових операцій, а НБУ припинить підкріплювати такими банкнотами каси банків.

– Із банків банкноти попереднього покоління більше не повертатимуться в обіг. Їх передаватимуть до Національного банку для подальшої утилізації. Проте такі банкноти залишаються дійсними платіжними засобами. Громадяни зможуть продовжувати ними розраховуватися без обмежень, їх не потрібно буде спеціально обмінювати, – наголошують у Нацбанку.

Водночас поступово в обігу з’являтимуться «сріблясті» монети номіналом 5 та 10 гривень зразка 2018 року та оновлені банкноти номіналами 20 та 100 гривень – із сучасним дизайном та посиленою системою захисту.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.